Дві третини прав на столичний ТРЦ Ocean Plaza перейшли у власність держави. Рішення ВАКС про конфіскацію 66,65% ТРЦ у російських власників набуло чинності, свідчить ухвала, опублікована у Єдиному судовому реєстрі.
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.
Ключові факти
- Колегія суддів Апеляційної палати ВАКС відмовила у відкритті апеляційного провадження в цій справі компанії Jupiter Nine Trust Company Limited колишнього власника частки в ТРЦ Ocean Plaza Аркадія Ротенберга.
- Апеляція відхилена на підставі того, що Jupiter Nine Trust Company Limited в особі директора не була стороною в адміністративній справі за позовом Мінʼюста про застосування санкції. Таким чином рішення ВАКС набрало законної сили.

- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
20 березня колегія суддів ВАКС задовольнила адміністративний позов Мінʼюсту до російського бізнесмена Ротенберга. Суд вирішив стягнути в дохід держави частку у розмірі 100% статутного капіталу ТОВ «Авангард-Віларті», право на яку зареєстроване компаніями «Оушен Плаза Проджект (Кіпр) ЛТД» (Ocean Plaza Project (Cyprus) Limited) та «Ітодер Інвестментс Лімітед» (Ethoder Investments Limited).
Також стягнуто частку у розмірі 66,65% статутного капіталу ТОВ «Інвестиційний союз «Либідь» (власник ТРЦ Ocean Plaza), право на яку зареєстроване за ТОВ «Авангард-Віларті».
Сімʼя Ротенбергів володіла часткою в компанії, якій належить ТРЦ Ocean Plaza. Як зазначає Інститут законодавчих ідей, загальна кількість сторін у справі – 19. Третьою особою, яка не заявляла самостійні вимоги на предмет спору, є український бізнесмен Василь Хмельницький, який у 2020 році викупив частку в бізнесі Ротенберга. Іншу частину викупили громадяни Швейцарії Сюзанна та Андреа Рішааль Валлабх, які теж проходять у справі як треті сторони.
Аркадій Ротенберг – четвертий російський бізнесмен, у якого конфіскували активи в Україні. До цього ВАКС уже стягнув активи виробника зброї Володимира Євтушенкова; власника заводу, який допомагав виготовляти титан для російської оборонки, Михайла Шелкова та Олега Дерипаски, у якого, зокрема, конфіскували Миколаївський глиноземний завод (наразі розглядається апеляція).
Загалом це 16-й позов Мін’юсту про конфіскацію за спеціальним механізмом, який почав працювати з кінця травня 2022 року, однак лише четвертий позов проти російського олігарха, зазначають в Інституті законодавчих ідей.
Ротенберга називають близьким другом Путіна. Саме з ним пов’язують будівництво Кримського мосту. В жовтні 2022 року до Ротенберга було застосовано санкції РНБО.

Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.