Для резидентів «Дія.City» можуть повернути пільгу, яка звільняла компанії IT-сектора від сплати ПДВ упродовж останніх 10 років і припинила діяти з 1 січня 2023 року. Про це повідомив заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков в інтервʼю «Інтерфакс-Україна».
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Для резидентів «Дія.City» запропоновано повернути пільгу, наразі тривають консультації, повідомив Борняков. «Ця ініціатива надходила від IT-асоціацій, інших гравців. Вони запропонували такий підхід», – зазначив він.
- За словами Борнякова, спочатку проводилися переговори з Мінфіном, парламентським комітетом із питань фінансів, податкової та митної політики щодо продовження пільги для всіх компаній.
- «Вони відмовляються, посилаючись на МВФ, а також на те, що, на їхнє переконання, бюджет втрачає надходження, які міг би отримувати», – зазначив заступник міністра.
- За його словами, Мінцифри підтримує обидва варіанти: і продовження дії пільги тільки для резидентів «Дія.City», і її повернення для всіх.
- Борняков уточнив, що пільга може бути повернута тільки шляхом ухвалення відповідного закону у Верховній Раді.
- За даними Мінцифри, компанії-резиденти «Дія.City» 2022 року збільшили відрахування до бюджету на 18,4% порівняно з 2021 роком. «І це при тому, що податкове навантаження зберігається майже на рівні спрощеної системи оподаткування», – сказав Борняков.
Контекст
Через війну Мінцифри спростило критерії резидентства. Зокрема, резидентам «Дія.City» не потрібно подавати звіт про відповідність і незалежний аудиторський висновок до 1 січня року, наступного за мирним роком.
На час воєнного стану компанії не позбавлятимуть статусу резидентів «Дія.City», навіть якщо вони не відповідатимуть критеріям: кількість співробітників, середня зарплата тощо. Це стосується як чинних резидентів, так і компаній, які прагнуть долучитися до спецрежиму. Водночас податкові умови «Дія.City» залишаються незмінними.
За рік існування до податкового режиму «Дія.City» підключилась 451 IT-компанія, загальна сума сплачених податків – 4 млрд грн.
Спеціальний податковий режим для айтівців запущений за кілька тижнів до великої війни, у лютому 2022-го. Річний результат – понад чотири сотні резидентів із 35 000 спеціалістів на борту. Це співставно з сумарним штатом трьох найбільших IT-роботодавців України – EPAM, SoftServe та GlobalLogic.
Проте очолює топ найбільших платників податків за податковою системою «Дія.City» стримінг Megogo з 700 людей команди. Поруч ще дві продуктові компанії – ізраїльський розробник ігор Plarium і необанк monobank.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.