Категорія
Новини
Дата

Для резидентів «Дія.City» можуть повернути пільгу щодо сплати ПДВ – Мінцифри

Для резидентів «Дія.City» можуть повернути пільгу, яка звільняла компанії IT-сектора від сплати ПДВ упродовж останніх 10 років і припинила діяти з 1 січня 2023 року. Про це повідомив заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков в інтервʼю «Інтерфакс-Україна».

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Для резидентів «Дія.City» запропоновано повернути пільгу, наразі тривають консультації, повідомив Борняков. «Ця ініціатива надходила від IT-асоціацій, інших гравців. Вони запропонували такий підхід», – зазначив він.
  • За словами Борнякова, спочатку проводилися переговори з Мінфіном, парламентським комітетом із питань фінансів, податкової та митної політики щодо продовження пільги для всіх компаній. 
  • «Вони відмовляються, посилаючись на МВФ, а також на те, що, на їхнє переконання, бюджет втрачає надходження, які міг би отримувати», – зазначив заступник міністра.
  • За його словами, Мінцифри підтримує обидва варіанти: і продовження дії пільги тільки для резидентів «Дія.City», і її повернення для всіх.
  • Борняков уточнив, що пільга може бути повернута тільки шляхом ухвалення відповідного закону у Верховній Раді.
  • За даними Мінцифри, компанії-резиденти «Дія.City» 2022 року збільшили відрахування до бюджету на 18,4% порівняно з 2021 роком. «І це при тому, що податкове навантаження зберігається майже на рівні спрощеної системи оподаткування», – сказав Борняков.

Контекст

Через війну Мінцифри спростило критерії резидентства. Зокрема, резидентам «Дія.City» не потрібно подавати звіт про відповідність і незалежний аудиторський висновок до 1 січня року, наступного за мирним роком.

На час воєнного стану компанії не позбавлятимуть статусу резидентів «Дія.City», навіть якщо вони не відповідатимуть критеріям: кількість співробітників, середня зарплата тощо. Це стосується як чинних резидентів, так і компаній, які прагнуть долучитися до спецрежиму. Водночас податкові умови «Дія.City» залишаються незмінними.

За рік існування до податкового режиму «Дія.City» підключилась 451 IT-компанія, загальна сума сплачених податків – 4 млрд грн. 

Спеціальний податковий режим для айтівців запущений за кілька тижнів до великої війни, у лютому 2022-го. Річний результат – понад чотири сотні резидентів із 35 000 спеціалістів на борту. Це співставно з сумарним штатом трьох найбільших IT-роботодавців України – EPAM, SoftServe та GlobalLogic.

Проте очолює топ найбільших платників податків за податковою системою «Дія.City» стримінг Megogo з 700 людей команди. Поруч ще дві продуктові компанії – ізраїльський розробник ігор Plarium і необанк monobank.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні