Категорія
Новини
Дата

Друге судно з українським зерном вийшло з Чорноморська, ще три балкери рухаються в напрямку українських портів

Судно Aroyat під прапором Палау з 17 600 т української пшениці для Єгипту вийшло з порту Чорноморськ, повідомив віцепремʼєр із відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. Три нові судна рухаються в напрямку українських портів під завантаження експортною продукцією.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Aroyat – друге судно, яке скористалося тимчасовим коридором для цивільних суден на вхід до порту Чорноморськ із метою експорту агропродукції для країн Азії. До цього коридором пройшло судно Resilient Africa з 3000 т пшениці для Азії.
  • Водночас ще три балкери – Azara, Ying Hao 01, Eneida – підтвердили готовність скористатися тимчасовим коридором і рухаються в напрямку портів Південний та Чорноморськ.
  • Після завантаження понад 127 000 т української агропродукції та залізної руди судна вирушать у напрямку Китаю, Єгипту та Іспанії.

Контекст

17 липня РФ направила Туреччині, Україні й ООН свої заперечення щодо продовження «зернової угоди» та відмовилася її продовжувати. Міноборони країни-агресора заявило, що через вихід Росії з «зернової угоди» з 20 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться як потенційні перевізники вантажів військового призначення.

Встановлений навігаційним дорученням ВМС ЗСУ коридор першочергово використовується для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення РФ. 

Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації (IMO). Рада ІМО визнає міжнародне право України на вільне торговельне судноплавство та закликає РФ припинити будь-які погрози й дотримуватися міжнародних конвенцій.

16 серпня контейнеровоз Joseph Schulte став першим судном, яке скористалося тимчасовим коридором для руху торговельних суден до та з портів Великої Одеси.

Вантажне судно Resilient Africa прибуло в 21 вересня до турецької протоки Босфор, ставши першим судном із зерном з України, яке увійде до Чорного моря і вийде з нього тимчасовим коридором.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні