Категорія
Новини
Дата

Тимчасовий коридор. Перше судно із українським зерном прибуло до Туреччини

Судно Resilient Africa, фото: Facebook / Олександр Кубраков

Судно Resilient Africa, фото: Facebook / Олександр Кубраков

Вантажне судно Resilient Africa прибуло в четвер, 21 вересня, до турецької протоки Босфор, ставши першим судном із зерном з України, яке увійде до Чорного моря і вийде з нього тимчасовим коридором, пише Reuters.

Ключові факти

  • Судно залишило український порт Чорноморськ цього тижня із 3000 т зерна. Resilient Africa є першим з двох суден, які зайшли в порт Чорноморськ минулого тижня встановленим ВМС ЗСУ тимчасовим коридором для цивільних суден.
  • Минулого місяця Україна оголосила про створення «гуманітарного коридору» для суден, що прямують на африканські та азіатські ринки, а також для обходу фактичної блокади після того, як цього літа Росія відмовилася від угоди, що гарантувала її експорт під час війни.

Контекст

17 липня РФ направила Туреччині, Україні й ООН свої заперечення щодо продовження «зернової угоди» та відмовилася її продовжувати. Міноборони країни-агресора заявило, що через вихід Росії з «зернової угоди» з 20 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться як потенційні перевізники вантажів військового призначення.

Встановлений навігаційним дорученням ВМС ЗСУ коридор першочергово використовується для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення РФ. 

Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації (IMO). Рада ІМО визнає міжнародне право України на вільне торговельне судноплавство та закликає РФ припинити будь-які погрози й дотримуватися міжнародних конвенцій.

16 серпня контейнеровоз Joseph Schulte став першим судном, яке скористалося тимчасовим коридором для руху торговельних суден до та з портів Великої Одеси.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні