Категорія
Новини
Дата

Другий великий інвестор Revolut знизив свою частку в фінтех-компанії на 40%

1 хв читання

Британська венчурна компанія Molten Ventures скоротила свою частку в банківському фінтеху Revolut на 40%. Про це свідчать фінрезультати компанії, опубліковані 15 червня, пише Business Insider.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Molten знизила вартість своєї частки в Revolut з £91,3 млн ($116,8 млн) минулого року до £54,5 млн ($69,7 млн) станом на кінець березня. 
  • Скорочення частки Molten Ventures у Revolut відбулося вслід за аналогічним зниженням частки іншим інвестором – компанією Schroders, яка у квітні списала свої інвестиції у Revolut приблизно на 46%.
  • В інтерв’ю City A.M. гендиректор Molten Ventures Мартін Девіс припустив, що невизначеність щодо шляху Revolut до прибутковості та її зусилля отримати банківську ліцензію Великої Британії сприяли зниженню вартості.
  • Molten Ventures пережила важкий рік у розпал розпродажу акцій технологічних компаній, повідомивши про збитки у розмірі £243 млн у своєму торговому звіті порівняно з прибутком у £301 млн за минулий 2022 рік.

Контекст

Revolut став однією з найдорожчих фінтех-компаній у світі та найдорожчим британським технологічним стартапом на тлі бурхливої глобальної експансії.

Два роки тому він залучив £800 млн за рекордної оцінки в $33 млрд. Schroders, один із найбільших інвесторів Revolut, минулого місяця знизив оцінку вартості компанії до $18 млрд на тлі ширшого спаду на ринку.

Фінтех-стартап Revolut подав заявку на банківську ліцензію в січні 2021 року. До цього Revolut отримав європейську банківську ліцензію від Банку Литви. Створені приблизно в один час зі стартапом Миколи Сторонського та Влада Яценка, необанки Starling та Monzo отримали банківську ліцензію у Великій Британії у перші роки існування, коли ще не мали мільйонів клієнтів. Більший за них Revolut досі працює на ліцензії електронних грошей.

У травні стало відомо, що фіндиректор Revolut Мікко Саловаара залишає посаду на тлі дворічних намагань фінтех-стартапу отримати банківську ліцензію у Великій Британії. Джеймс Редфорд, виконавчий директор Revolut NewCo UK, відділу, який займався питанням банківської ліцензії у Великій Британії, пішов із компанії у березні цього року. 

Раніше Банк Англії повідомив, що планує відхилити заявку Revolut на банківську ліцензію Великої Британії.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні