Категорія
Новини
Дата

ЄС домовляється з Ізраїлем про поставки газу через Єгипет – Bloomberg

Європейський Союз працює над угодою щодо імпорту ізраїльського газу через Єгипет, оскільки блок прагне зменшити свою залежність від російських поставок. Про це пише Bloomberg із посиланням на документи.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Планується, що паливо перетворюватимуть на скраплений природний газ (СПГ) на переробних заводах Єгипту перед відправкою до ЄС.
  • Угода розширить ринкові можливості ЄС для Ізраїлю, де внутрішні ціни на газ набагато нижчі, ніж ті, що він може стягувати в Європі.
  • У рамках потенційного меморандуму про взаєморозуміння ЄС, Ізраїль та Єгипет також розширять співробітництво в проєктах екологічно чистої енергетики.
  • «Вторгнення Володимира Путіна в Україну викликало міжнародне засудження та спроби покупців російського газу забезпечити альтернативні поставки. Оскільки минулого року ЄС імпортував близько 40% газу з Росії, йому потрібно буде використовувати кілька джерел палива, а також збільшити виробництво відновлюваних джерел енергії, щоб задовольнити попит», – пише видання.
  • Для схвалення меморандуму потрібна буде підтримка всіх членів ЄС. Румунія є однією з країн ЄС, яка заявила про зацікавленість в імпорті СПГ з Ізраїлю через Єгипет, заявивши у квітні, що це допоможе посилити енергетичну безпеку.

Контекст

Ізраїльський газ обслуговує переважно місцевий ринок, а також сусідні Єгипет та Йорданію. Цього року ізраїльські експортери збільшують поставки до Єгипту. Ще в лютому міністр енергетики Ізраїлю Карін Ельхаррар заявила, що вивчатиме будь-які запити на постачання газу до ЄС, але навряд чи країна зможе відправити «величезні обсяги», враховуючи, що більша частина її нинішніх потужностей спрямована на Єгипет, Йорданію і внутрішній ринок.

Значне збільшення поставок вимагатиме розробки нових великих родовищ газу в районі Східного Середземноморʼя.

Європейський Союз розглядає також можливість будівництва газопроводу довжиною 700 км з Іспанії до Італії в рамках плану REpowerEU, щоб зменшити залежність від РФ. Ідея полягає в тому, щоб вивантажувати СПГ в порту Барселони, перетворювати його там у газоподібний стан і отримувати по трубі.

Диверсифікувати постачання газу в ЄС планують також завдяки африканським країнам. Країни Африки, зокрема Нігерія, Сенегал та Ангола, пропонують великий невикористаний потенціал скрапленого газу, вважають у ЄС. Уже цього року ЄС планує скоротити імпорт газу з Росії на дві третини.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні