Євросоюз ввів санкції проти найбільшої алмазовидобувної компанії РФ «Алроса» та її генерального директора Павла Мариничева, йдеться в повідомленні Ради ЄС.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Згідно з повідомленням, 3 січня Рада ЄС ввела додаткові обмежувальні заходи щодо однієї особи та однієї організації, які відповідальні за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.
- Заходи націлені на компанію «Алроса» та її гендиректора Мариничева.
- У Раді ЄС наголосили, що «Алроса» є найбільшою алмазодобувною компанією у світі, вона належить російській державі і на неї припадає понад 90% всього російського видобутку алмазів.
- Компанія є значною частиною економічного сектора, що приносить істотні доходи уряду Росії.
Контекст
Ці обмеження доповнюють заборону на імпорт російських алмазів, включену до 12-го пакету економічних та індивідуальних санкцій, який був прийнятий 18 грудня 2023 року.
Заборона на російські алмази є частиною зусиль G7 щодо розробки скоординованої на міжнародному рівні заборони на алмази, метою якої є позбавити Росію цього важливого джерела доходу.
Загалом обмежувальні заходи ЄС тепер поширюються майже на 1950 фізичних та юридичних осіб. Активи цих осіб підлягають заморожуванню, а громадянам та компаніям ЄС забороняється надавати їм кошти.
«Алроса» також вже потрапила під санкції США в лютому 2022 року, одразу після початку війни РФ проти України. Компанії заборонили залучати капітал через випуск акцій та облігацій у США. Згодом «Алроса» потрапила під дію указу США, який передбачає блокування активів.
- Категорія
- Новини
- Дата
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.