Категорія
Новини
Дата

G7 мобілізувала для України до $32 млрд на 2023 рік

Міністри фінансів G7 підтвердили спільний підхід до скоординованої бюджетної та економічної підтримки України наступного року та заявили про мобілізацію вже до $32 млрд, пише «Інтерфакс-Україна». Також представники «Великої сімки» закликали Україну та МВФ до якнайшвидшого укладання програми з фінансуванням.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • «Ми готові зробити більше в міру необхідності для бюджетної та економічної підтримки на додаток до нашої військової, гуманітарної допомоги, співпраці з метою розвитку та підтримки якнайшвидшого відновлення», – йдеться у заяві міністрів фінансів G7. Країни також «наполегливо рекомендують іншим донорам активізувати свою підтримку».
  • Названа сума передбачає €18 млрд від ЄС, доповненого компонентом гранту від держав-членів для покриття відсоткових витрат, іще один дуже значний пакет підтримки з боку США, запропонований адміністрацією Байдена, який може бути схвалений Конгресом США пізніше цього тижня. Крім того, додаткову бюджетну підтримку на 2023 рік готує Японія.
  • Міністри нагадали, що на цей рік Україні було мобілізовано $32,7 млрд бюджетної підтримки, щоб допомогти закрити дефіцит фінансування, ці кошти наразі вже виплачені чи перебувають у процесі виплати.
  • Додаткова підтримка української влади, держпідприємств та приватного сектору через Європейський банк реконструкції та розвитку, Міжнародну фінансову корпорацію та Європейський інвестиційний банк становить $6,7 млрд.
  • Міністри наголосили, що підтримують тісну взаємодію МВФ з Україною. «Ми закликаємо МВФ і Україну якнайшвидше в 2023 році узгодити й реалізувати масштабну, повністю фінансовану та в належний спосіб обумовлену програму МВФ», – наголошується в заяві.

Контекст

21 жовтня лідери країн ЄС погодили виділення Україні наступного року регулярної щомісячної допомоги в обсязі €1,5 млрд та доручили міністрам фінансів розробити механізм для виплати цих коштів.

Єврокомісія представила програму фінансової допомоги Україні на 2023 рік, загальна сума якої становить до €18 млрд. Програма передбачає фінансування українського бюджету в обсязі до €1,5 млрд на місяць, що загалом становить до €18 млрд. 

13 грудня країни «Великої сімки» домовились, що створять міжвідомчу платформу для координації допомоги Україні та підтримки її відновлення і відбудови, пише Reuters. Високопосадовці зберуться в січні. Також G7 продовжить надавати Україні військову допомогу, зокрема ППО.

20 грудня у Конгресі США оприлюднили законопроєкт про державне фінансування на 2023 рік, загальна сума якого становить $1,7 трлн проти близько $1,5 трлн минулого року, пише Reuters. Документ передбачає майже $45 млрд Україні й союзникам по НАТО.

Загальні потреби щодо відбудови та відновлення оцінюються у $349 млрд станом на 1 червня 2022 року. За попередніми оновленими оцінками Світового банку та уряду України, потреби на відбудову зростуть до $500–600 млрд. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні