Категорія
Новини
Дата

США можуть виділити $44,9 млрд допомоги Україні й союзникам по НАТО. Це більше, ніж просив Байден

У Конгресі США оприлюднили законопроєкт про державне фінансування на 2023 рік, загальна сума якого складає $1,7 трлн проти близько $1,5 трлн минулого року, пише Reuters. Документ передбачає майже $45 млрд Україні й союзникам по НАТО.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • У документ включено $44,9 млрд на екстрену допомогу Україні та союзникам по НАТО. Це більше, ніж просила адміністрація Джо Байдена. Раніше йшлося про $37,7 млрд як фінансової, так і оборонної підтримки.
  • Лідери Сенату та Палати представників планують ухвалити законопроєкт і надіслати його президентові Байдену до кінця тижня, щоб не допустити перерви в діяльності уряду. 
  • Учасники переговорів працювали протягом вихідних, щоб внести останні правки у законопроєкт, який ще може бути змінений Палатою представників або Сенатом, зазначає агентство.
  • Якщо законопроєкт заблокують, то це призведе до часткового припинення роботи уряду вже з наступної суботи, і, можливо, спровокує тривале протистояння після того, як республіканці здобудуть контроль над Палатою представників із 3 січня.

Контекст

Наприкінці вересня Конгрес США затвердив як термінове фінансування $12,3 млрд допомоги Україні в межах тимчасового бюджету.

У листопаді Байден звернувся до Конгресу з проханням виділити $37,7 млрд на допомогу Україні як термінову допомогу у зв’язку із вичерпуванням уже схвалених витрат у межах тимчасового бюджету.

Понад три чверті з $40 млрд, схвалених Конгресом на початку 2022 року для України, вже виплачені або заплановані, зазначалося в листі директорки адміністративно-бюджетного управління Білого дому Шаланди Янг до спікерки Палати представників Ненсі Пелосі.

Допомога Україні, про яку раніше просила Адміністрація Байдена, охоплювала:

– $21,7 млрд на військову, розвідувальну та іншу оборонну підтримку;

– $14,5 млрд на гуманітарну допомогу та підтримку функціонування українського уряду;

– $900 млн на охорону здоровʼя та підтримку українців, які живуть у США;

– $626 млн на підтримку ядерної безпеки України.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні