Категорія
Новини
Дата

Intel випускає нову версію свого ШІ-чипа, щоб кинути виклик Nvidia

Корпорація Intel випускає нову версію свого чипа штучного інтелекту, прагнучи кинути виклик корпорації Nvidia, пише Bloomberg. Водночас у Nvidia цього року вийде власний оновлений чип.

⚡️Ми дуже хочемо, щоб наші читачі знали більше, створювали більше і заробляли більше. Тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом SMART до 19.05 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Оновлений процесор під назвою Gaudi 3 буде широко доступний у третьому кварталі, повідомила Intel. 
  • Чип призначений для підвищення продуктивності у двох ключових областях: допомога в навчанні систем штучного інтелекту і запуск готового програмного забезпечення.
  • Бум попиту на послуги штучного інтелекту змусив технологічні компанії боротися так звані чипи-прискорювачі. За словами генерального директора Пета Гелсінгера, попередні версії Gaudi не змогли досягти тієї частки ринку, на яку сподівалася Intel. Він очікує, що нова модель матиме більший вплив.
  • Акції Intel зросли на 1,4% до $38,50 станом ранок, припинивши попереднє зниження. Цього року вони впали на 24%.
  • За оцінкою Intel, Gaudi 3 буде швидше та енергоефективніше H100 від Nvidia. За словами виробника чипів, він навчатиме певні типи моделей ШІ в 1,7 раза швидше. За словами Intel, цей продукт приблизно дорівнює новому H200 від Nvidia, демонструючи трохи кращі результати в деяких областях і трохи відстаючи в інших.

Контекст

Кинути виклик Nvidia буде непросто. Нестримний успіх прискорювача H100 цієї компанії допоміг більш ніж подвоїти виручку та підвищити її ринкову оцінку у понад $2 трлн. І тепер Nvidia сподівається закріпити своє лідерство за допомогою анонсованої платформи чипів під назвою Blackwell. Системи на базі цього продукту будуть доступні пізніше цього року, повідомила компанія у березні.

Конкурент Intel, компанія Advanced Micro Devices Inc., її давній конкурент на ринку процесорів для персональних компʼютерів також активно працює в цій галузі. У грудні компанія представила лінійку прискорювачів під назвою МІ300.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні