Категорія
Новини
Дата

Ізраїль відмовляється відправляти озброєння Україні, натомість пропонує допомогти в розробці систем сповіщення

Ізраїль готовий допомогти Україні розробити цивільну систему раннього попередження про повітряні напади, але не постачатиме системи озброєння, заявив міністр оборони країни Бені Ґанц, пише Financial Times.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • В останні дні українські офіційні особи активізували свої заклики до Ізраїлю щодо допомоги в нарощуванні потенціалу протиповітряної оборони проти російських ракетних ударів та атак безпілотниками.
  • На брифінгу для послів ЄС Ґанц сказав, що політика Ізраїлю «стосовно України не зміниться — ми продовжимо підтримувати та стояти на стороні Заходу, ми не надаватимемо системи озброєння».
  • Однак він сказав, що Ізраїль запросив у українців інформацію про їхні потреби у засобах протиповітряної оборони і що Ізраїль буде готовий «допомогти у розробці цивільної системи раннього попередження, яка рятує життя».
  • Представник міністерства оборони Ізраїлю сказав, що технологія, що розглядається, аналогічна ізраїльській системі «червоного оповіщення», яка дозволяє сиренам та іншим попередженням для цивільних осіб бути націленими на певні райони, зменшуючи розмір області, яка повинна бути заблокована перед повітряним нападом.
  • Ізраїль також має дуже складну систему протиповітряної оборони, відому як «Залізний купол», яку він використовує для захисту від ракетних атак.
  • Незважаючи на свої можливості, Ізраїль неохоче постачає зброю Україні, що офіційні особи пояснюють цілою низкою чинників. За інформацією видання, один з них повʼязаний з побоюваннями щодо того, як це вплине на здатність проводити операції в Сирії, де Росія має значну присутність. Інший — потенційні наслідки для єврейської громади у Росії.

Контекст

10 жовтня Росія завдала масованих ракетних та авіаційних ударів по території України із застосуванням ударних БПЛА. Окупанти завдали ударів по українських містах за допомогою 84 крилатих ракет та 24 безпілотних літальних апаратів, із них 13 – іранські дрони-камікадзе Shahed-136. Їх середня загальна вартість, за підрахунками Forbes – $400–700 млн.

Зеленський наголосив, що останніми атаками Росія хотіла спровокувати хаос в Україні та знищити енергетичні обʼєкти. За даними розвідки, Росія замовила в Ірані 2400 дронів-камікадзе, тож Зеленський закликав G7 надати системи ППО і ПРО та підготувати новий пакет санкцій проти РФ.

17 жовтня окупанти знову завдали ударів по критичній інфраструктурі Києва, Дніпропетровської та Сумської областей. Внаслідок атак Росії житловій, соціальній та енергетичній інфраструктурі України завдано збитків на сотні мільярдів доларів, повідомляє Офіс президента. 

Іран уже заявив, що не надавав Росії безпілотники для використання в Україні. Проте, за даними ЗМІ, Іран вже пообіцяв надати Росії ракети «земля-земля» на додачу до більшої кількості дронів-камікадзе, озброєння надійде максимум через 10 днів. Водночас міністри закордонних справ ЄС закликали до нових санкцій проти Ірану, якщо буде доведено причетність Тегерана до війни проти України.

За словами Зеленського, Росія знищує простір для переговорів масованими атаками на енергетичну інфраструктуру України, за останній тиждень РФ знищила майже третину українських електростанцій.

Вчора Україна надіслала офіційну ноту уряду Ізраїлю з проханням невідкладно надати Україні системи ППО та започаткувати якісне співробітництво щодо отримання Україною відповідних технологій.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні