Компанія Jaguar Land Rover скорочує виробництво автомобілів у Великій Британії до березня, оскільки автовиробник приділяє пріоритетну увагу виробництву моделей з вищою маржею через брак напівпровідників, пише Bloomberg із посиланням на джерела.
Ключові факти
- Збитковий виробник, що належить індійській Tata Motors Ltd, скоротить виробництво моделей Range Rover Velar та Jaguar F-Pace, які виробляються в Соліхаллі, і наростить виробництво своїх найприбутковіших моделей Range Rover та Range Rover Sport, сказало джерело.
- JLR також може скоротити виробництво на своєму заводі в Хейлвуді, де виробляються більш доступні моделі Evoque та Discovery Sport, хоча остаточне рішення ще не ухвалено.
- «Ми продовжуємо активно керувати схемами роботи наших виробничих підприємств, тоді як у галузі відбуваються постійні глобальні збої в ланцюжку поставок напівпровідників, – заявив представник Jaguar Land Rover в електронному листі. – Попит на наші автомобілі залишається високим».
- Компанія очікує збільшення поставок у другій половині фінансового року JLR, який триватиме до березня, сказав представник, оскільки нові угоди з партнерами щодо напівпровідників набирають чинності.
- За словами джерела, виробництво на заводі JLR Nitra в Словаччині, де автовиробник виробляє позашляховик Defender, що найбільше продається, не зміниться. JLR не планує скорочувати робочі місця на своїх заводах у Великій Британії через скорочення виробництва, оскільки планує відновити роботу, коли постачання чипів нормалізуються.
- Через брак напівпровідників покупці Range Rover останнього покоління чекали на свої автомобілі більше року, а продажі деяких моделей були припинені. У кварталі, що закінчився у вересні, автовиробник повідомив, що постачання до дилерських центрів відстало від прогнозу на 17%. Раніше цього місяця генеральний директор JLR Тьєррі Боллоре пішов з автовиробника лише через два роки після того, як він обійняв цю посаду.
Контекст
На початку вересня адміністрація президента США Джо Байдена ввела нові обмеження на продаж деяких високотехнологічних комп’ютерних чипів із Китаю та Росії. Це усуне ризик їх використання з воєнною метою. Обмеження стосуються високоякісних моделей чипів, відомих як графічні процесори або GPU, які продаються компаніями Кремнієвої долини Nvidia та Advanced Micro Devices.
У жовтні стало відомо, що адміністрація президента США Джо Байдена планує оголосити про нові обмеження на доступ Китаю до напівпровідникових технологій США, пише Bloomberg із посиланням на джерела. У такий спосіб Вашингтон активізує свої зусилля щодо придушення амбіцій Пекіна та ризику для зростання сектора вартістю $550 млрд.
Правила, оприлюднені міністерством торгівлі США минулого місяця, забороняють постачання до Китаю цілої низки напівпровідникових технологій без ліцензії, включаючи передове обладнання для виробництва мікросхем та передові мікросхеми, які використовуються для штучного інтелекту та суперкомпʼютерів.
США запропонували своїм європейським партнерам ввести експортний контроль щодо Китаю на зразок тих обмежень, які ЄС уже застосовує, щоб покарати Росію за вторгнення в Україну, пише Bloomberg із посиланням на джерела. Натомість США очікують укладання угоди з союзниками щодо обмеження виробництва чипів у Китаї в найближчому майбутньому.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.