Найбільший український виробник та експортер соняшникової олії агрохолдинг Kernel через війну має проблеми з реалізацією готової продукції. Наразі компанія вийшла лише 10% від довоєнних експортних показників, сказав в інтерв’ю CNN CEO Kernel Євген Осипов.
📲 Forbes Ukraine у WhatsApp. Підписуйтесь й читайте головне про бізнес та економіку
Ключові факти
- Осипов розповів про стан агровиробництва України в умовах війни. За його словами, попри військові дії в країні аграрії розпочали посівну кампанію.
- «Кернел» має складнощі з експортом готової продукції, наголосив Осипов. Це впливає на економіку країни. Україна – світовий лідер з експорту та виробництва соняшникової олії, але через війну воно може впасти на 40%, каже CEO Kernel.
- На сьогодні експортні показники Kernel сягнули лише 10% від довоєнних результатів при показниках понад 7,5 млн тонн продукту щорічно, наголосив Осипов.
Ключова цитата
«Ми, як і колеги з інших компаній, постійно опрацьовуємо альтернативні канали реалізації та доставки продукції. Війна може стати гуманітарною катастрофою для всього світу, але ми робимо все можливе, щоб гарантувати продовольчу безпеку», – сказав Євген Осипов.
Контекст
Раніше Kernel заявляв, що 1 березня зупинив свої олійноекстракційні заводи.
Інший великий експортер соняшникової олії агрохолдинг МХП у І кварталі скоротив продажі соняшникової олії МХП на 41%. Головна причина – закриття портів в Україні через війну.
Вторгнення РФ в Україну вже спричинило глобальний дефіцит соняшникової олії та призвело до рекордного зростання цін на інші рослинні олії.
Україна та РФ до війни контролювали 77% глобального експорту олії. У 2021 році українські підприємства експортували 5,1 млн тонн соняшникової олії, що на 26% менше від результату 2020 року, свідчать дані ННЦ Інститут аграрної економіки.
У 2021/2022 маркетинговому році очікувався рекорд з виробництва та експорту олії, проте через блокаду російськими окупантами чорноморських портів експорт з України практично зупинився. Через це запаси насіння соняшника в Україні в березні зросли майже у сім разів – до 1,9 млн тонн.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.