Коломойський має замок у Франції та апартаменти біля Ейфелевої вежі – «Схеми» /Колаж Анна Наконечна
Категорія
Новини
Дата

Коломойський має замок у Франції та апартаменти біля Ейфелевої вежі – «Схеми»

Колаж Анна Наконечна

Французькі компанії, кінцевим бенефіціарним власником яких є сестра Ігоря Коломойського Лариса Черток, володіють замком, а також двома квартирами, чотирма апартаментами та іншою нерухомістю у Парижі, пишуть «Схеми».

Ключові факти

  • Згідно з розслідуванням журналістів, Черток володіє замком Буффавен у селищі Люллі. Зокрема, компанія SCI DE Buffavent володіє комплексом площею 109 368 квадратних метрів, куди входить сам замок, прибудова та земельна ділянка. Засновником фірми є компанія з Монако – Lully Real Estate, якою, відповідно до документів, володіє сестра Коломойського.
  • Журналісти повідомляють, що до осені 2014 року замок був власністю дружини Ігоря Палиці (соратник Коломойського) Оксани. 
Коломойський має замок у Франції та апартаменти біля Ейфелевої вежі – «Схеми» /Фото 1

Фото: Схеми

Коломойський має замок у Франції та апартаменти біля Ейфелевої вежі – «Схеми» /Фото 2

Фото: Схеми

Попередній слайд
Наступний слайд
  • Водночас на французьку компанію Beethoven VI, якою через фірму з Монако Beethoven Holding володіє сестра Коломойського, записані також два паркомісця у Парижі й апартаменти.
  • За тією ж адресою вже інша французька компанія – Beethoven ІІІ – володіє квартирою на третьому поверсі, а також чотирма апартаментами та двома підвалами. Засновником компанії є фірма Beethoven Holding Лариси Черток. Зазначається, що паризьку нерухомість родина Коломойського придбала у 2018 році.

Контекст

У червні 2022-го Forbes писав про яхти, якими володіють найбагатші українці. Зокрема, за даними профільного видання Superyachtfan, одна з найбільших яхт, доступних для бронювання в світовому чартерному флоті, належить Ігорю Коломойському. 90-метрова супер’яхта Lauren L побудована в 2002 році на німецькій верфі Cassens-Werth як пасажирське судно на 100 гостей, які можуть розміститись у 42 каютах. Через два роки круїзний лайнер перебудували на супер’яхту для приватного користування.

У морі вона може вмістити до 40 гостей у 20 каютах, а в доку – прийняти на борт до 300 осіб. Видання стверджує, що Коломойський її купив у 2016 році за €65 млн, зараз вона ходить під прапором Кайманових островів як круїзний лайнер. Lauren L здається в чартер на сайті Yachtcharterfleet від €695 000 на тиждень, з приміткою, що вона недоступна для чартеру резидентам США й у водах США. Останнє місцезнаходження – острів Palmarola неподалік берегів Італії.

Також Коломойському належить яхта з патріотичною назваю Trident («Тризуб»), свідчать дані Superyachtfan. Побудована в 2009 році компанією Feadship, 65-метрова яхта коштує приблизно $70 млн й здається в чартер від €500 000 на тиждень.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні