Коломойський не зміг анулювати кредитні договори ПриватБанку на 18 млрд грн. Ексакціонер програв касацію НБУ /Sodel Vladyslav / Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

Коломойський не зміг анулювати кредитні договори ПриватБанку на 18 млрд грн. Ексакціонер програв касацію НБУ

Sodel Vladyslav / Shutterstock

Верховний Суд 7 квітня задовольнив касаційну скаргу Національного банку та підтвердив законність п’яти кредитних договорів, укладених між НБУ та ПриватБанком у 2008–2015 роках, та договорів поруки, що забезпечували їхнє виконання, йдеться в повідомленні пресслужби НБУ. Колишній акціонер банку Ігор Коломойський просив суд визнати їх недійсними.

Ключові Факти

  • Суд касаційної інстанції скасував рішення Госпсуду Києва від 19 червня 2020 року та постанову Північного апеляційного госпсуду від 3 серпня 2022 року, якими було задоволено позов ексакціонера ПриватБанку Ігоря Коломойського та визнано недійсними ці кредитні договори та його особиста порука за наданими кредитами. 
  • Постанова Верховного Суду є остаточною та оскарженню не підлягає. 

Контекст

Протягом 2008–2015 років НБУ за оспорюваними договорами надав ПриватБанку кредити для підтримання ліквідності на загальну суму 18,3 млрд грн. У 2016 році Коломойський, який на той час був співвласником ПриватБанку, уклав з НБУ договори поруки, за якими він особисто гарантував повернення банком отриманих кредитів. 

У травні 2019 року ексакціонер подав позов до Госпсуду Києва про визнання недійсними цих кредитних договорів, а також договорів поруки. 

У червні 2020 року суд першої інстанції задовольнив позов колишнього акціонера. Це рішення підтвердив і суд апеляційної інстанції. 

НБУ оскаржив це рішення у Верховному Суді, який підтримав правову позицію Нацбанку. У квітні 2020 року державний ПриватБанк повністю повернув НБУ отримані кредити.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні