Категорія
Новини
Дата

Комітет Ради виключив з законопроєкту про мобілізацію норму про блокування рахунків ухилянтів

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради не підтримав поправку щодо заходів впливу за ухилення від мобілізації до законопроєкту про мобілізацію, написала член комітету, депутатка Ірина Фріз. Йдеться, зокрема, про норму щодо блокування рахунків.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Під час засідання Комітету було підтримано правку про виключення з законопроєкту про мобілізацію, яким вносились зміни до Кодексу адміністративного судочинства. 
  • «Вони стосувались введення заходів впливу (обмежень, блокування) щодо виїзду за кордон, водіння транспортних засобів та блокування рахунків», – пояснила Фріз.
  • За словами депутатки, до цієї норми надійшло понад 300 ідентичних поправок від різних авторів, які наголошували на недоліках і протиправних механізмах запропонованого урядом цього положення.
  • Наступне засідання комітету відбудеться в середу, 13 березня.

Контекст

25 грудня Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради законопроєкти: про удосконалення мобілізації та військового обліку №10378 і про посилення відповідальності за військові порушення №10379. Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики побачив в урядовому законопроєкті про посилення мобілізації корупційні ризики. Комітет із соціальної політики Ради вирішив рекомендувати Комітету з національної безпеки і оборони доопрацювати урядовий законопроєкт про мобілізацію. 

11 січня Верховна Рада вирішила повернути законопроєкт про удосконалення мобілізації та військового обліку №10378 Кабінету Міністрів, бо в документі є положення, які «прямо порушують права людини».

30 січня новий законопроєкт про мобілізацію зареєстровано у Верховній Раді. У проєкті №10449 передбачено, зокрема, зменшення призовного віку до 25 років, звільнення від служби людей з інвалідністю всіх груп, можливість оновлення даних в особистому кабінеті або ЦНАПі.

7 лютого Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №10449, «за основу» проголосували 243 народні депутати. До другого читання до законопроєкту надійшло понад 4000 правок. На друге читання документ може бути винесений уже в березні.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні