Верховна Рада ухвалила у першому читанні урядовий законопроєкт №10449 про посилення мобілізації. Про це повідомив народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк.
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.
Ключові факти
- За ухвалення законопроєкта за основу проголосували 243 народні депутати. Документ підтримали 178 депутатів від Слуги народу, 17 від платформи «За життя та мир», сім депутатів від групи «За майбутнє», фракція «Голос» – три, група «Довіра» – 18, «Відновлення України» – 12, позафракційні – вісім голосів. Європейська солідарність і Батьківщина – не голосували.
- Железняк зазначив, що законопроєкт №10449 прийнято без пропозицій комітету.
- «Далі внесення правок до 21 лютого і друге читання. Тобто найбільш ймовірно буде прийнято законопроєкт в цілому в останній тиждень лютого, підписаний (президентом) на початку березня і набере чинності через місяць, тобто у квітні», – написав у своєму телеграм-каналі Железняк.
- Комітет з питань антикорупційної політики Верховної Ради зафіксував у оновленій редакції законопроєкту про мобілізацію норми, які можуть породжувати «вибірковість чи корупцію», повідомила голова комітету Анастасія Радіна. За її словами, ці норми необхідно виправити до другого читання.

- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
25 грудня Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради законопроєкти: про удосконалення мобілізації та військового обліку №10378 і про посилення відповідальності за військові порушення №10379. Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики побачив в урядовому законопроєкті про посилення мобілізації корупційні ризики. Комітет із соціальної політики Ради вирішив рекомендувати комітету з національної безпеки і оборони доопрацювати урядовий законопроєкт про мобілізацію.
11 січня Верховна Рада вирішила повернути законопроєкт про удосконалення мобілізації та військового обліку №10378 Кабінету Міністрів, бо в документі є положення, які «прямо порушують права людини». Того ж дня міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що міністерство підготувало нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням усіх пропозицій, погоджених із депутатами на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
30 січня новий законопроєкт про мобілізацію було зареєстровано у Верховній Раді. У проєкті №10449 передбачені, зокрема, зменшення призовного віку до 25 років, звільнення від служби людей з інвалідністю всіх груп, можливість оновлення даних в особистому кабінеті або ЦНАП.

Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.