Категорія
Новини
Дата

Контейнерні перевізники стикаються із перевантаженістю портів та нестачею суден через кризу у Червоному морі

Контейнерні перевізники щосили намагаються впоратися із перевантаженими портами і нестачею суден, оскільки криза в Червоному морі затягується вже третій місяць, пише Financial Times. Також вантажі прибувають у невідповідні дні через проблеми з розкладом.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Виконавчий директор японської Ocean Network Express Джеремі Ніксон сказав, що багато судноплавних ліній зіткнулися з проблемою планування. Вона виникла після того, як напади єменських хуситів у грудні спонукали більшість перевізників припинити використовувати звичайний маршрут з Азії до Європи через Червоне море та Суецький канал.
  • Це означало, що судна часто прибували до портів у ті дні, коли вони не були заплановані, сказав Ніксон. «У всіх проблеми з дотриманням розкладу, тому в низці портів відбуваються конфлікти під час швартування», – зазначив він.
  • Відхилення на маршрут навколо мису Доброї Надії збільшили час кожного рейсу між Азією та Північною Європою від 10 днів до двох тижнів та значно ускладнили обслуговування деяких частин світу.
  • За словами Ніксона, додатковий тиск також чинився на основні вузлові порти: «Ми бачимо збільшення обсягів поставок до вузлових портів в Азії та у Середземноморʼї».
  • Він вказав на Сингапур, Дубай та порти навколо Гібралтарської протоки, де спостерігалося особливо різке зростання. Ніксон додав, що на його лінії, яка управляє шостим за величиною флотом контейнеровозів у світі, було замало суден, щоб підтримувати нормальні щотижневі перевезення.

Контекст

Ocean Network Express була утворена в 2018 році в результаті злиття контейнерних підприємств японських компаній NYK Line, K Line та Mol. Контейнеровози переважно перевозять промислові товари в сталевих ящиках.

Через водний шлях, який зʼєднує Червоне та Середземне моря, проходить від 10% до 15% світової торгівлі й 30% контейнерних перевезень. Це основний торговий маршрут між країнами Азії та Європи. Альтернативний маршрут судноплавства навколо мису Доброї Надії в Південній Африці збільшує подорож на 10–14 днів.

Через атаки єменських хуситів кількість контейнеровозів у гирлі Червоного моря, що прямують до Суецького каналу або з нього, в перший тиждень січня скоротилася на 90% порівняно з початком 2023 року.

Очікується, що перебої в доставці через кризу в Червоному морі призведуть до зростання цін та псування продуктів харчування. Ситуація може зупинити уповільнення глобальної інфляції та вплинути на постачання продовольства. Водночас директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва вважає, що криза у Червоному морі наразі має наслідки, але не такого масштабу, який міг би суттєво підірвати прогнози зростання світової економіки. За її словами, вплив має більш локальний характер.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні