чай /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

У Великій Британії фіксують перебої із постачанням чаю через кризу у Червоному морі

2 хв читання

Постачання чаю до Великої Британії зіткнулися з перебоями Фото Getty Images

Британцям, ймовірно, доведеться зіткнутися з нестачею деяких сортів чаю, одного з улюблених напоїв, після того, як супермаркети попередили про ризики для поставок через перебої в судноплавстві в Червоному морі, пише Reuters.

⚡️Інвестуйте у свої знання з сайтом Forbes. Лише з 18 по 21 липня знижка 40% за промокодом FLASH. Отримайте доступ до матеріалів, які формують лідерів. Підписуйтеся.

Ключові факти

  • Британський консорціум роздрібної торгівлі заявив, що спостерігався «тимчасовий збій» у постачаннях чорного чаю, а джерело в галузі повідомило, що були деякі затримки також із ароматизованим чаєм.
  • Попередження про затримки є першим щодо продуктів харчування після попереджень від брендів одягу. Зокрема, декілька великих британських ритейлерів одягу, серед яких Next і Primark, попереджали про потенційні наслідки перебоїв у постачаннях через кризу в Червоному морі.
  • «У роботі деяких ліній чорного чаю спостерігаються тимчасові перебої, але вплив на споживачів буде мінімальним, оскільки ритейлери не очікують серйозних проблем», – сказав Ендрю Опі, директор з продуктів харчування та сталого розвитку Британського консорціуму роздрібної торгівлі.
  • Джерело в галузі, знайоме з виробництвом у Великій Британії, сказало, що, хоча були деякі затримки, вони не очікують великого дефіциту.
  • Генеральний директор Інституту експорту та міжнародної торгівлі (IEIT) Марко Форджіоне заявив, що чай може бути «першим із багатьох товарів, які опинилися в кризі ланцюжка поставок».

Контекст

Велика Британія, пʼятий за величиною імпортер чаю у світі, отримує більше половини чаю, що імпортується, з Кенії та Індії, що робить її залежною від маршруту через Червоне море.

За даними IEIT, необроблений чай відправляється до Великої Британії для переробки та упаковки, що робить країну 10-м за величиною експортером у світі.

Через водний шлях, який зʼєднує Червоне та Середземне моря, проходить від 10% до 15% світової торгівлі й 30% контейнерних перевезень. Це основний торговий маршрут між країнами Азії та Європи. Альтернативний маршрут судноплавства навколо мису Доброї Надії в Південній Африці збільшує подорож на 10–14 днів.

Через атаки єменських хуситів кількість контейнеровозів у гирлі Червоного моря, що прямують до Суецького каналу або з нього, в перший тиждень січня скоротилася на 90% порівняно з початком 2023 року.

Очікується, що перебої в доставці через кризу в Червоному морі призведуть до зростання цін та псування продуктів харчування. Ситуація може зупинити уповільнення глобальної інфляції та вплинути на постачання продовольства. Водночас директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва вважає, що криза у Червоному морі наразі має наслідки, але не такого масштабу, який міг би суттєво підірвати прогнози зростання світової економіки. За її словами, вплив має більш локальний характер.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні