Категорія
Новини
Дата

«Маніфест 42» закликав Зеленського продовжити мораторій на «маски-шоу»

Громадський рух «Маніфест 42» закликає президента Володимира Зеленського продовжити мораторій на проведення процесуальних дій у кримінальних провадженнях, які можуть заблокувати підприємницьку діяльність. Про це йдеться в заяві організації.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • «Маніфест 42» зазначив, що до завершення тримісячного мораторію залишилося два тижні, бізнес констатує відсутність нових кримінальних проваджень, які «створюють ризики порушення 42 статті Конституції, що гарантує право на підприємницьку діяльність».
  • Водночас за результатами аудиту «Маніфест 42» очікує закриття раніше відкритих справ, які роками, а інколи й десятиріччями, «слугують підставою для перевертнів у погонах кошмарити бізнес». 
  • «Корупційний тиск продовжується, знахабнілі слідчі роблять все можливе, щоб відновити отримання хабарів з підприємців за право вести бізнес», – йдеться у заяві.
  • Організація наголосила, що аудит кримінальних справ, передбачених президентським указом, або відсутній зовсім, або триває за нікому невідомими критеріями. 
  • «За нашою інформацією, Офіс Генерального прокурора готує на 24 квітня звіт про підсумки аудиту. Громадський рух «Маніфест 42» готує альтернативний звіт. У ньому ми згадаємо про знакові резонансні справи, закриття яких могло б стати демонстрацією реальних намірів змінити ситуацію», – наголошується в заяві. 
  • «Маніфест 42» закликає Раду з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану при президентові України розпочати розгляд обґрунтованості найбільш резонансних кримінальних справ, які мають ознаки корупційного тиску на бізнес та факти порушення конституційного права на підприємницьку діяльність. 

Контекст

22 січня члени економічного блоку уряду та керівництво Верховної Ради провели закриту зустріч із підприємцями. Тема зустрічі – тиск силових структур на бізнес на тлі арешту Ігоря Мазепи та обшуків в інвесткомпанії Concorde Capital, повідомили Forbes бізнесмени, які були там присутні.

Коментуючи зустріч урядовців із представниками бізнесу, президент Зеленський заявив, що всі напрацювання щодо відносин влади та бізнесу будуть спрямовані в РНБО. Так він прокоментував зустріч урядовців з представниками бізнесу.

23 січня за підсумками засідання РНБО Зеленський анонсував мораторій на «маски-шоу», створення Ради з підтримки підприємництва і зміни до закону про БЕБ для «обмеження тиску на легальний бізнес». 

Що стосується тримісячної перерви від перевірок, то РНБО рекомендувало Офісу генпрокурора, ДБР, Нацполіції, БЕБ, СБУ утриматися від перевірок компаній, якщо це може зашкодити їх підприємницькій діяльності. Про деталі суспільного договору між бізнесом та владою, читайте в матеріалі Forbes.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні