До кінця січня легальних видобувачів криптовалюти у Казахстані відключили від електроенергії, пише місцеве видання informburo.kz. Причиною названо проблеми з підтриманням балансу електроенергії та потужності в єдиній енергосистемі країни.
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Ключові факти
- Казахстанська компанія з управління електричними мережами KEGOC 21 січня розіслала 196 організаціям по всій країні лист із попередженням про відключення від енергопостачання. Причиною в компанії назвали складну ситуацію із підтриманням балансу електроенергії та потужності в ЄЕС країни.
- Видобувачів криптовалюти відключать від електроенергії в період з 24 по 31 січня 2022 року, включно.
- Проблеми з електроенергією пов'язані швидше не з майнерами, а з інфраструктурою, вважає Асоціація блокчейну та індустрії дата-центрів у Казахстані.
- «Майнінговий бізнес згортається, мабуть, тому що з такими перебоями електроенергії вже нічого не зробиш. […] Система перебуває на межі, зношення станцій – більше 70%, вік станцій – близько 40 років у середньому по Казахстану», – заявляють в профільній асоціації.
Контекст
У Казахстані, Киргизстані та Узбекистані 25 січня сталися масштабні перебої з електрикою. Збій електропостачання фіксувався по всьому «енергокільцю» Центральної Азії.
На початку січня майнери в Казахстані також зіткнулися з проблемами через відключення інтернету через масові заворушення в країні.
Після того, як у Китаї заборонили майнінг, китайські майнери почали розглядати можливість переїзду до інших країн. Зокрема, в Казахстан – через «лояльність влади та дешеву електроенергію».
Казахстан посідає друге місце у світі за обсягом видобутку криптовалюти. Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 19 листопада заявив про необхідність посилення контролю над криптоактивами. Крім того, з 2022 року майнери сплачують компенсаційний тариф на електроенергію – 1 тенге ($0,0023) за кВт. Піти на ці заходи довелося, зокрема, через дефіцит енергії – попит на неї зріс у 2021 році на 8%.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.