Від початку повномасштабного вторгнення 7820 українських бізнесів змінили регіон своєї реєстрації, повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот. 27% від загальної кількості компаній виїхали з Києва.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Також до регіонів, звідки підприємці переїздили від початку повномасштабної війни потрапили Дніпропетровщина (11%) та Донеччина (8%).
- Водночас Київ є й найпопулярнішим регіоном, куди переїздять компанії — 22% від загальної кількості релокантів. Крім того підприємці обирають Харківщину та Одещину – по 10% компаній, що змінили регіони.
- Найпопулярніший маршрут для переїзду бізнесу – з Києва до Одещини (350 компаній). Другим за популярністю став напрямок з Дніпропетровщини до Києва (300), третім – з Києва на Харківщину (289).
- Майже половина бізнесів, що змінили свій регіон реєстрації, працюють у сфері оптової торгівлі (44%), далі ідуть компанії у сфері будівництва (5,6%) та бізнеси, що чинять операції з нерухомістю (4,1%).
Контекст
У вересні Європейська Бізнес Асоціація провела восьме щорічне опитування компаній-членів щодо їхніх очікувань на наступний рік. Результат цього року – бізнес зі значно більшим оптимізмом закінчує рік, ніж було у 2022-му. Наприкінці 2022-го зростання бізнесу наступного року очікували 47% опитаних ЄБА компаній, то наразі цей показник становить 58%. Частка менеджерів, що прогнозують негативну динаміку, скоротилася з 25% до 13%. Такий самий тренд видно за всіма показниками – від планів розширення штату та підвищення зарплат до середнього чеку нових інвестицій.
У жовтні 77% членських компаній EBA працювали в повному обсязі. У серпні цього року повноцінно працювали 69%, а рік тому – 44% компаній, свідчать дані щоквартального опитування «Бізнес в умовах війни» серед членів EBA. Кількість бізнесів, що мають обмеження у роботі, впевнено скорочується – з 53% у жовтні 2022 року до поточних 23%. Найбільш поширеним обмеженням наразі залишається скорочення географії діяльності компаній.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.