Категорія
Новини
Дата

Мазепа про тиск на бізнес: ситуація не покращилася, але силовики стали боятися публічності

Після зустрічі президента Володимира Зеленського з бізнесом, яка відбулася у червні, ситуація з тиском силових структур на підприємців не змінилася. Про це у інтервʼю Forbes розповів власник інвесткомпанії Concorde Capital Ігор Мазепа. Бізнес-об‘єднання поки не бачать підтримки з боку влади стосовно ініціативи запровадити відповідальність для правоохоронців.

Ключові факти

  • «Я не можу казати за всі кейси, але з того, про що мені відомо, чиновники «поводили козу за хвіст», беззмістовно попіарилися в Фейсбуці і на цьому все закінчилося. Безрезультатно», – зазначив Мазепа, коментуючи ініціативу Офісу президента проводити регулярні зустрічі з бізнесом щодо тиску на підприємців силових структур.
  • «Але силовики перед тим, як щось робити, почали хоча б задумуватися про відповідальність. Також вони стали боятися публічності: усвідомлюють, що можуть стати токсичними. Все це трохи їх стримує. Але не можу сказати, що є нетерпиме ставлення влади до корумпованих ментів», – додав Мазепа.
  • Бізнес-об‘єднання «Маніфест 42», до якого долучився Мазепа, вже завершує роботу над реєстром недобросовісних силовиків, розповів бізнесмен.
  • Об’єднання також презентувало Офісу президента та депутатам низку законодавчих ініціатив, додав він. «Але в деяких важливих речах у нас поки що, мʼяко кажучи, немає підтримки, наприклад, щодо окремої статті, що передбачала б кримінальну відповідальність правоохоронців за тиск на бізнес, який включає необґрунтовані кримінальні провадження без логічного кінця, нерелевантні арешти майна та коштів, які призводять до блокування діяльності підприємств та збитків, обшуків із вилученням обладнання, грошей тощо», – сказав Мазепа.

Контекст

Наприкінці травня цього року Мазепа анонсував під час «Business Breakfast з Володимиром Федоріним» створення антирейтингу правоохоронців та суддів, які використовують повноваження з незаконною метою. 

28 червня на підтримку ініціативи Мазепи виступили 42 підприємці, які опублікували Маніфест на захист 42-ї статті Конституції. 

Підприємці не обмежаться лише створенням реєстру. В планах – заснувати організацію, яка буде захищати бізнес від тиску правоохоронних структур та комунікуватиме з державою. Як це може працювати, читайте в матеріалі Forbes.

В Україні 77% кримінальних справ проти бізнесу порушуються правоохоронцями без подальшої передачі до суду з обвинувальним актом. Цей показник сягнув історичного максимуму, , повідомив громадський рух «Маніфест 42». У січні-жовтні 2023 року щодо господарчої діяльності було відкрито 4249 проваджень. При цьому до суду з обвинувальним актом передано лише 989 справ проти бізнесу (23%).

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні