Компанія AMIC Energy вважає незаконним і безпідставним арешт її майна та планує його оскаржити в міжнародних судах. Про це йдеться в заяві компанії.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- У компанії зазначають, що Бюро економічної безпеки безпідставно звинуватило її в ухиленні від сплати податків упродовж 2015–2022 років, а також у звʼязках із Росією.
- «Ми вважаємо обидва звинувачення безпідставними та необґрунтованими, а в діях БЕБ вбачаємо ознаки умисного протизаконного тиску на іноземного інвестора. Ми категорично відхиляємо свавільні звинувачення БЕБ і будемо оскаржувати незаконне рішення про арешт в апеляційній інстанції», – йдеться в заяві.
- У компанії додали, що, згідно з даними Державної податкової служби України, AMIC Energy входить до п’ятірки найбільших платників податків на 1 літр проданого пального.
- «Не менш надуманою та безпідставною є аргументація БЕБ щодо нібито російських бенефіціарів «АМІК Україна»: у матеріалах слідства, з якими вдалося ознайомитися нашим юристам, звинувачення у наявності звʼязків з громадянами країни агресора обґрунтовуються шокуючим «беззаперечним доказом» – роздруківкою замовної статті п’ятирічної давності, опублікованої в 2017 році», – проголошено в позиції компанії.
- Бенефіціарними власниками, за інформацією AMIC ENERGY, є громадяни Австрії Гюнтер Майер, Йоханнес Клезль-Норберг, Андреас Зернетц та громадянин Великої Британії Гіллен Філіп Ендрю.
- «Водночас якщо нам, як австрійському інвестору, і нашій репутації буде завдано шкоди, ми будемо захищати свої права як на національному, так і міждержавному рівні, включно, в разі потреби, з подачею позовів у міжнародний інвестиційний арбітраж та в ЄСПЛ», – сказав керівний директор AMIC Energy Гюнтер Майер.
Контекст
У 2020 році AMIC Energy задекларувала збиток 1,7 млрд грн за виторгу 7,4 млрд грн.
Останні роки AMIC нарощувала обсяги. У 2020 році вона продала бензину на 16% більше, ніж торік. Щоправда, це вдвічі менше, ніж її попередник – мережа «Лукойл» – у 2013 році.
У 2021 році AMIC Energy входила до пʼятірки найбільших продавців пального на АЗС. Частка оператора в продажах бензинів становила 4,8%, дизельного пального – 9,2%, скрапленого газу – 2,2%. Топменеджер однієї з мереж-конкурентів оцінив частку AMIC Energy на паливному ринку в 4%.
На липень 2022 року, згідно з даними реєстру фіскальної служби, у власності компанії було 227 АЗС та чотири нафтобази.
Суд заарештував АЗС та акції AMIC Energy – пʼятої компанії за обсягами продажу пального в Україні. Причина – ухилення від сплати податків та виведення прибутків до Росії.
18 серпня пресслужба Бюро економічної безпеки (БЕБ) повідомила про арешт 308 об’єктів нерухомості та корпоративних прав на 50 млн грн однієї з найбільших мереж АЗС в Україні. У релізі БЕБ згадує про бенефіціарів та топменеджерів двох компаній на паливному ринку, які пов’язані між собою. Фактичними власниками цих компаній є громадяни РФ, говорять у Бюро.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.