Категорія
Новини
Дата

Мережа АЗС AMIC Energy планує оскаржити арешт майна

Компанія AMIC Energy вважає незаконним і безпідставним арешт її майна та планує його оскаржити в міжнародних судах. Про це йдеться в заяві компанії.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • У компанії зазначають, що Бюро економічної безпеки безпідставно звинуватило її в ухиленні від сплати податків упродовж 2015–2022 років, а також у звʼязках із Росією.
  • «Ми вважаємо обидва звинувачення безпідставними та необґрунтованими, а в діях БЕБ вбачаємо ознаки умисного протизаконного тиску на іноземного інвестора. Ми категорично відхиляємо свавільні звинувачення БЕБ і будемо оскаржувати незаконне рішення про арешт в апеляційній інстанції», – йдеться в заяві.
  • У компанії додали, що, згідно з даними Державної податкової служби України, AMIC Energy входить до п’ятірки найбільших платників податків на 1 літр проданого пального. 
  • «Не менш надуманою та безпідставною є аргументація БЕБ щодо нібито російських бенефіціарів «АМІК Україна»: у матеріалах слідства, з якими вдалося ознайомитися нашим юристам, звинувачення у наявності звʼязків з громадянами країни агресора обґрунтовуються шокуючим «беззаперечним доказом» – роздруківкою замовної статті п’ятирічної давності, опублікованої в 2017 році», – проголошено в позиції компанії.
  • Бенефіціарними власниками, за інформацією AMIC ENERGY, є громадяни Австрії Гюнтер Майер, Йоханнес Клезль-Норберг, Андреас Зернетц та громадянин Великої Британії Гіллен Філіп Ендрю.
  • «Водночас якщо нам, як австрійському інвестору, і нашій репутації буде завдано шкоди, ми будемо захищати свої права як на національному, так і міждержавному рівні, включно, в разі потреби, з подачею позовів у міжнародний інвестиційний арбітраж та в ЄСПЛ», – сказав керівний директор AMIC Energy Гюнтер Майер. 

Контекст

У 2020 році AMIC Energy задекларувала збиток 1,7 млрд грн за виторгу 7,4 млрд грн.

Останні роки AMIC нарощувала обсяги. У 2020 році вона продала бензину на 16% більше, ніж торік. Щоправда, це вдвічі менше, ніж її попередник – мережа «Лукойл» – у 2013 році.

У 2021 році AMIC Energy входила до пʼятірки найбільших продавців пального на АЗС. Частка оператора в продажах бензинів становила 4,8%, дизельного пального – 9,2%, скрапленого газу – 2,2%. Топменеджер однієї з мереж-конкурентів оцінив частку AMIC Energy на паливному ринку в 4%. 

На липень 2022 року, згідно з даними реєстру фіскальної служби, у власності компанії було 227 АЗС та чотири нафтобази.

Суд заарештував АЗС та акції AMIC Energy – пʼятої компанії за обсягами продажу пального в Україні. Причина – ухилення від сплати податків та виведення прибутків до Росії.

18 серпня пресслужба Бюро економічної безпеки (БЕБ) повідомила про арешт 308 об’єктів нерухомості та корпоративних прав на 50 млн грн однієї з найбільших мереж АЗС в Україні. У релізі БЕБ згадує про бенефіціарів та топменеджерів двох компаній на паливному ринку, які пов’язані між собою. Фактичними власниками цих компаній є громадяни РФ, говорять у Бюро.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні