Meta Platforms вирішила припинити платити австралійським видавцям новин за контент, який зʼявляється на Facebook, пише Reuters. Таким чином компанія розпочала нову суперечку з тамтешньою владою, яка минулий раз закінчилась ухваленням закону, який змушує інтернет-гігантів укладати ліцензійні угоди.
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.
Ключові факти
- Видавці новин та уряду Австралії стверджують, що Facebook і Google несправедливо отримують вигоду з точки зору доходів від реклами, коли на їхніх платформах зʼявляються посилання на статті новин.
- Meta припинить роботу вкладки на Facebook, яка просуває новини в Австралії та США, йдеться у заяві компанії. Минулого року компанія закрила вкладку новин у Великій Британії, Франції та Німеччині.
- В результаті «ми не укладатимемо нові комерційні угоди щодо традиційного контенту новин у цих країнах і не пропонуватимемо нові продукти Facebook спеціально для видавців новин», йдеться в заяві.
- Це рішення налаштовує Meta проти уряду Австралії та його закону 2021 року. «Ідея про те, що одна компанія може отримати прибуток від інвестицій інших, не тільки інвестицій у капітал, а й інвестицій у людей, інвестицій у журналістику, є несправедливою, – заявив премʼєр-міністр Ентоні Альбанезе. – Це не австралійський шлях».
- Уряд вирішив звернулися до Міністерства фінансів та Австралійської комісії з питань конкуренції та захисту прав споживачів (ACCC) щодо своїх подальших кроків. Род Сімс, колишній голова ACCC, який займався розробкою закону, назвав рішення Meta «егоїстичним».
- Найбільші засоби масової інформації Австралії розкритикували рішення Meta, назвавши його «атакою на галузь».

- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
Розробку законопроєкту, який зобовʼязує платити за новини, Австралія завершила на початку грудня 2020 року. Однак він викликав супротив у техгігантів. Зокрема, Facebook 18 лютого 2021 року заборонила публікувати новини на своїх сервісах в Австралії. Місцеві користувачі не могли переглядати чи ділитися новинами, розміщеними в стрічці цієї соцмережі, тоді як міжнародні користувачі не мали доступу до австралійських новин. Окрім того, під блокування потрапили урядові сторінки охорони здоровʼя та надзвичайних ситуацій у Facebook.
Згодом уряд Австралії погодився внести зміни до законопроєкту. Тому Facebook відновила можливості публікувати або переглядати новини на своїх сервісах у країні.
Більшість угод Meta з австралійськими ЗМІ розраховані на три роки і закінчуються у 2024 році. Однак Meta не зобовʼязана платити видавцям новин, якщо вона блокує користувачам можливість розповсюдити статті новин, як це було на короткий час у 2021 році. Те саме вона зробила в Канаді з 2023 року, коли країна прийняла аналогічні закони.
Хоча вартість угод не розголошується, австралійські ЗМІ повідомляють, що угоди Facebook приносять галузі 70 млн австралійських доларів ($45 млн) на рік.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.