Категорія
Новини
Дата

Антикорупційний комітет побачив у законопроєкті про мобілізацію суперечливі норми

2 хв читання

Комітет з питань антикорупційної політики Верховної Ради зафіксував у оновленій редакції законопроєкту про мобілізацію норми, які можуть породжувати «вибірковість чи корупцію», повідомила голова комітету Анастасія Радіна. За її словами, ці норми необхідно виправити до другого читання.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • За словами очільниці комітету, у законопроєкті №10449 необхідно визначити чіткий строк та умови, за яких військові фактично демобілізовуються. Наразі проєкт передбачає, що після спливу 36 місяців служби під час війни військовий отримує право написати рапорт про демобілізацію – строк же задоволення цього рапорту відсутній. 
  • «Це може породити вибірковий підхід і загалом не чесно», – написала Радіна. 
  • Стосовно відстрочки від призову по догляду за особою із інвалідністю у документі треба чітко зафіксувати принцип «одна особа із інвалідністю І чи ІІ групи – відстрочка для одного доглядача». Вона додала, що контролювати це можна і треба програмними засобами реєстру військовозобовʼязаних, але не вимагаючи з осіб із інвалідністю додаткові довідки про постійний догляд.
  • Також на думку Радіної треба розробити справедливий механізм виявлення порушників у разі нереєстрації електронного кабінету військовозобов’язаного, неявку до ТЦК за повісткою тощо. 
  • Антикорупційний комітет надав свій висновок на опрацювання оборонному комітету Ради.
  • Радіна зазначила, що голосуватиме за законопроєкт у першому читанні, щоб розблокувати розгляд питання про демобілізацію, а до другого читання наполягатиме на поправках і пропозиціях антикорупційного комітету.

Контекст

25 грудня Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради законопроєкти: про удосконалення мобілізації та військового обліку №10378 і про посилення відповідальності за військові порушення №10379. Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики побачив в урядовому законопроєкті про посилення мобілізації корупційні ризики. Комітет із соціальної політики Ради вирішив рекомендувати комітету з національної безпеки і оборони доопрацювати урядовий законопроєкт про мобілізацію. 

11 січня Верховна Рада вирішила повернути законопроєкт про удосконалення мобілізації та військового обліку №10378 Кабінету Міністрів, бо в документі є положення, які «прямо порушують права людини». Того ж дня міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що міністерство підготувало нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням усіх пропозицій, погоджених із депутатами на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

30 січня новий законопроєкт про мобілізацію було зареєстровано у Верховній Раді. У проєкті №10449 передбачене зменшення призовного віку до 25 років, звільнення від служби людей з інвалідністю всіх груп, можливість оновлення даних в особистому кабінеті або ЦНАП.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні