Категорія
Новини
Дата

МВФ прогнозує зростання ВВП України на 2% у 2023 році

1 хв читання

Міжнародний валютний фонд (МВФ) повернув довгостроковий прогноз щодо України до огляду світової економіки (World Economic Outlook), згідно з ним цьогорічні темпи економічного зростання України становитимуть 2%, йдеться у огляді.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • МВФ очікує зростання ВВП України на 3,2% у 2024-му. У 2028 році, за оцінками фонду, українська економіка зростатиме на 4% за рік.
  • Згідно з оглядом, фонд поліпшив прогноз зростання ВВП України з «мінус» 3% до «плюс» 2%.
  • Збільшення обумовлено сильнішим, ніж очікувалося, внутрішнім попитом, при цьому фірми та домогосподарства адаптуються до війни в Україні на тлі різкого зниження інфляції й стабільних валютних ринків.
  • Для світової економіки базовий прогноз передбачає уповільнення темпів зростання з 3,5% у 2022-му до 3% у 2023 році та 2,9% у 2024-му.
  • Прогнозується, що глобальна інфляція стійко знижуватиметься: з 8,7% у 2022 році до 6,9% у 2023-му та 5,8% у 2023 році. Загалом очікується, що базова інфляція знижуватиметься поступово, і в більшості випадків повернеться до цільового показника до 2025-го.

Контекст

У травні МВФ прогнозував більш потужне економічне відновлення в Україні й покращив прогноз зростання ВВП до «плюс» 1-3%. Попередній діапазон коливався на рівні від «мінус» 3% до 1%.

Днями Світовий банк спрогнозував зростання ВВП в Україні цьогоріч на 3,5%, а не 2%, як прогнозувалось у червні, йдеться в економічному огляді регіону. 

НБУ також переглядатиме прогноз з інфляції на цей рік у бік зниження, а прогноз щодо ВВП – у бік підвищення, повідомив заступник голови Національного банку Сергій Ніколайчук під час Business Breakfast з редакцією Forbes. Він зазначив, що економіка продовжує демонструвати високу стійкість до воєнного часу.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні