Категорія
Новини
Дата

МВФ розгляне екстрене фінансування України у розмірі $1,3 млрд вже 7 жовтня – Reuters

Виконавча рада Міжнародного валютного фонду (МВФ) розгляне у пʼятницю, 7 жовтня, запит України про виділення $1,3 млрд як додаткового екстреного фінансування, пише Reuters із посиланням на два джерела.

6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»

6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»

Що ви дізнаєтесь: Правила розвитку бізнесу в умовах абсолютної невизначеності; Як отримати в клієнти й співпрацювати з Міноборони – найбільшим замовником у країні; Як «воєнні» інновації можуть допомогти вашому бізнесу; 2023-й у цифрах від Мінфіну й НБУ.

Квитки на конференцію за посиланням

20 спікерів: Олексій Резніков, Сергій Марченко, Михайло Федоров, Олександр Конотопський, Алекс Ліссітса, Сергій Ніколайчук, Юлія Бадрітдінова, Тарас Чмут та інші.

Коли: 6 жовтня, з 10:00 до 16:00

Ключові факти

  • Співробітники МВФ підготували необхідні документи та вважають, що Україна отримала достатні фінансові гарантії від своїх глобальних партнерів, щоб відповідати вимогам МВФ щодо стійкості боргу та претендувати на додаткові надзвичайні фонди, повідомили джерела агентства.
  • У разі схвалення кошти надійдуть із нової програми екстреного кредитування для вирішення проблеми нестачі продовольства, схваленої радою директорів минулого тижня. 
  • За словами одного із джерел, співробітники МВФ мають зустрітися з українською владою у Відні з 17 жовтня для обговорення планів бюджету та грошово-кредитної політики України. Обговорення заплановані після зустрічей вищого рівня, які відбудуться наступного тижня під час щорічних зборів Світового банку та МВФ.
  • Чиновники МВФ похвалили український уряд та його центральний банк за те, як вони впоралися з економічними потрясіннями, спричиненими вторгненням Росії до країни у лютому.

Контекст

Від початку військового вторгнення РФ програма stand-by була зупинена. У березні МВФ затвердив екстрене фінансування України у розмірі $1,4 млрд у рамках інструменту RFI, щоб допомогти задовольнити невідкладні потреби у витратах та помʼякшити наслідки війни. 

Україна очікує до кінця 2022 року отримати нову програму з МВФ на $15–20 млрд, заявляв голова НБУ Кирило Шевченко. Україна сподівається, що буде надано до $20 млрд протягом двох або трьох років у формі угоди про резервне кредитування або механізм розширеного фінансування.

10 вересня премʼєр-міністр Денис Шмигаль назвав абсолютно пасивним відношення МВФ до України в умовах війни. 

12 вересня стало відомо, що МВФ шукає способи надання екстреного фінансування країнам, що зіткнулися з стрибками цін на продовольство, викликаними вторгненням Росії в Україну. 13 вересня президент Зеленський повідомив, що МВФ надасть Україні додаткове екстрене фінансування в сумі $1,4 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні