Категорія
Новини
Дата

Україна отримає додаткові $1,4 млрд від МВФ – Зеленський

Міжнародний валютний фонд (МВФ) надасть Україні додаткові $1,4 млрд в рамках програми екстреного фінансування. Про це повідомив президент Володимир Зеленський. Гроші можуть надійти протягом місяця.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Зокрема, Зеленський у телефонній розмові обговорив із директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою майбутню співпрацю для зміцнення фінансової стабільності України.
  • Президент подякував МВФ за виділені $1,4 млрд додаткової підтримки.
  • Заступник виконавчого директора від України у Міжнародному валютному фонді Владислав Рашкован розповів, неформальна рада директорів МВФ 12 вересня відкрила можливість для отримання Україною чергових коштів у рамках інструменту швидкого фінансування (Rapid financing instrument, RFI).
  • «Упевнений, що Україна отримає (ці кошти) менше, ніж упродовж місяця», – зазначив він, пише «Інтерфакс-Україна».
  • Рашкован висловив упевненість, що будуть передбачені кошти від Фонду Україні й за іншими програмами.
  • Він нагадав, що МВФ 9 березня затвердив запит України щодо надзвичайного фінансування на $1,4 млрд у рамках RFI і наступного дня перерахував ці гроші країні.

Контекст

Минулого тижня представник МВФ повідомив Reuters, що глобальний кредитор «продовжує тісно співпрацювати з українською владою і зараз вивчає всі можливі варіанти надання подальшої підтримки Україні у цих складних обставинах».

Закордонні кредитори України підтримали дворічне заморожування виплат за міжнародними облігаціями майже на $20 млрд, але Україна має зробити виплати основного боргу у розмірі $635 млн за раніше отриманими кредитами МВФ, починаючи з середини вересня, зазначає агентство.

Від початку військового вторгнення РФ програма stand-by була зупинена. У березні МВФ затвердив екстрене фінансування України у розмірі $1,4 млрд у рамках інструменту RFI, щоб допомогти задовольнити невідкладні потреби у витратах та помʼякшити наслідки війни. 

Україна очікує до кінця 2022 року отримати нову програму з МВФ на $15–20 млрд, заявляв голова НБУ Кирило Шевченко. Україна сподівається, що буде надано до $20 млрд протягом двох або трьох років у формі угоди про резервне кредитування або механізм розширеного фінансування.

Робота щодо нової програми з МВФ ведеться, але вона просувається важко через певні бюрократичні моменти в самому Фонді, зазначав раніше заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук. У МВФ немає досвіду проведення чи запровадження макроекономічних програм у ситуаціях, коли в країні воєнні дії, додав він. 

10 вересня премʼєр-міністр Денис Шмигаль назвав абсолютно пасивним відношення МВФ до України в умовах війни. Про це він сказав на 17-й щорічній конференції YES, яку організовує Фонд Віктора Пінчука та Ялтинська Європейська Стратегія (YES).

12 вересня стало відомо, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) шукає способи надання екстреного фінансування країнам, що зіткнулися з стрибками цін на продовольство, викликаних вторгненням Росії в Україну,

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні