Категорія
Новини
Дата

«На піку не працювало 60% мережі». У «Київстарі» розповіли про наслідки ракетного обстрілу 23 листопада

Обстріл об’єктів критичної інфраструктури України 23 листопада спровокував новий антирекорд у роботі мережі «Київстар» з початку повномасштабної війни – на піку не працювало більше 60% мережі. Про це повідомив голова компанії Олександр Комаров у Facebook.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Через відсутність енергопостачання у більшості областей України і досі зберігається складна ситуація із роботою мобільних мереж всіх операторів, зазначив Олександр Комаров
  • Щодня майже 800 стаціонарних та мобільних генераторів деякий час працюють у мережі. «Закуповуємо нові генератори, підключаємося у мережі живлення партнерів та формуємо нові бригади інженерів», – каже президент «Київстар».
  • Загалом протягом цього місяця у середньому 10–20% мережі «Київстар» не працювало через віялові відключення електроживлення. «Попередній масований удар по інфраструктурних об’єктах 15 листопада знеструмив 35% всіх наших сайтів та не працювало 28% з них», – повідомив Комаров.
  • Він також зазначив, що компанія продовжує працювати над відновленням мережі в деокупованих районах. «Наш ключовий фокус – Херсонська область, де було деокуповано близько 150 наших базових станцій, 32 з яких вже було повернуто в ефір, з них левова частка все ще працює на генераторах», – сказав очільник «Київстар». 
  • За його словами, основні проблеми Херсонської області – відсутність електроенергії та замінування всіх об’єктів мережі, що унеможливлює швидке відновлення. 

Контекст

23 листопада Росія здійснила сьомий масований обстріл української енергетичної інфраструктури. З більш як 70 випущених ракет 51 було збито силами ППО. Два десятки влучили в обʼєкти інфраструктури в Києві, Львові, Вінниці, Кривому Розі. 

На Рівненській, Південноукраїнській та Хмельницькій АЕС спрацював аварійний захист, внаслідок чого всі енергоблоки були автоматично відключені. 

Російські ракетні удари по енергетичній інфраструктурі призвели до відключення електроенергії не лише в Україні, а й на половині території сусідньої Молдови.

Раніше повідомлялося, що США спрямують $53 млн на підтримку енергетичної системи України. Пакет допомоги включатиме розподільчі трансформатори, автоматичні вимикачі, обмежувачі перенапруги, розʼєднувачі, транспортні засоби та інше обладнання. 

Німеччина виділила Україні €56 млн на ремонт об’єктів енергетичної інфраструктури, також Україна отримає від ФРН понад 350 генераторів.

«Укренерго» залучило €300 млн кредитних коштів ЄБРР, а також €72 млн грантових коштів від Нідерландів для відновлення мереж та підвищення фінансової стабільності компанії.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні