Категорія
Новини
Дата

«Нафтогаз» невідкладно запропонує держателям євробондів угоду для відтермінування виплат

НАК «Нафтогаз України» невідкладно запропонує держателям єврооблігацій угоду на відтермінування виплат за єврооблігаціями, йдеться у повідомленні компанії. Напередодні компанія заявила, що входить у дефолт. 

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Нова угода буде запропонована згідно умовам, визначених Кабміном у розпорядженні № 625-р від 21 липня (за погодженням з урядом)
  • «Цей процес має бути частиною спільних дій уряду та інших державних компаній щодо пропозиції аналогічних умов відтермінування виплат за єврооблігаціями», — заявили в компанії.
  • «Нафтогаз» працює з усіма зацікавленими сторонами, аби отримати згоду держателів єврооблігацій, йдеться у заяві.

Контекст

Останній день пільгового періоду за виплатами євробондів «Нафтогазу» закінчився у вівторок, 26 липня. Компанія не виплатила держателям бондів борги, що означає дефолт компанії. В компанії заявили, що на дефолт пішов уряд. Посадові особи «Нафтогазу» не отримали дозволу виконати зобов’язання перед держателями євроблігацій.

21 липня Кабмін розпорядженням №625-р зобов’язав посадових осіб компанії вчиняти будь-які дії щодо єврооблігацій тільки після окремого погодження уряду.

На виконання рішення уряду, керівництво Нафтогазу завчасно звернулося до Кабміну за погодженням, заявили в компанії. В НАК повідомили, що на її рахунках є достатньо коштів для виплат за єврооблігаціями. Також в компанії заявили, що описали «ризики й негативні наслідки для «Нафтогазу» та країни у випадку «жорсткого дефолту» за єврооблігаціями компанії».

У 2019 році «Нафтогаз» розмістив три випуски єврооблігацій: у липні – трирічні на $335 млн під 7,375% та пʼятирічні на €600 млн під 7,125%, у листопаді – 7-річні на $500 млн під 7,625%. 18 липня 2022 року «Нафтогаз» мав погасити випуск на $335 млн.

Кабмін 7 липня дозволив «Нафтогазу» змінити кредитні умови з емітентом трьох випусків його єврооблігацій Kondor Finance plc напередодні погашення одного з них на $335 млн.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні