Категорія
Новини
Дата

НБУ надав банкам валюти на $100 млн для поповнення кас готівкою

Національний банк напередодні провів першу операцію з обміну готівкового долара на безготівковий. НБУ запропонував $100 млн готівкою, й фактично вся сума була вибрана банками, йдеться у повідомленні регулятора.

Ключові факти

  • В операції взяли участь 12 із 14 системно важливих банків. Вже найближчим часом вони зможуть поповнити свої каси валютною готівкою і задовольнити попит клієнтів, зазначили в НБУ.
  • Наступна операція обміну готівкової валюти на безготівкову відбудеться в понеділок, 12 вересня. Цього разу банкам буде запропоновано до обміну готівковий євро.

Контекст

Наразі банки стикнулися з нестачею готівкової валюти в касах. В НБУ називають ситуацію тимчасовою. Вона виникла через ситуативні логістичні труднощі з доставкою готівкових доларів США з-за кордону та має вирішитися найближчим часом.

НБУ проводитиме операції з обміну готівкової валюти на безготівкову, доки це буде необхідно, а також рекомендує банкам збільшити обсяги завезення готівкової валюти, щоб унеможливити виникнення подібних труднощів у майбутньому.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні