Категорія
Новини
Дата

Німеччина передала Україні ЗРК Patriot

Німецький уряд підтвердив передачу Україні зенітно-ракетної системи Patriot із боєприпасами, йдеться у повідомленні установи. За словами міністра оборони України Олексія Резнікова, відсьогодні «українське небо стає більш безпечним».

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Patriot виробляється підрозділом Raytheon Technologies Corp. і використовується США та багатьма союзниками НАТО.
  • Також від минулого тижня Україна отримала від Німеччини вантажівки Zetros та автівки для патрулювання кордонів.
  • Міністр оборони України Олексій Резніков підтвердив прибуття в Україну зенітних ракетних систем Patriot.
  • «Сьогодні наше красиве українське небо стає більш безпечним, тому що в Україну прибули ЗРК Patriot. Наші сили ППО опанували їх так швидко, як тільки могли. І наші партнери дотрималися свого слова», – написав він.

Контекст

11 жовтня Німеччина надала Україні першу з чотирьох обіцяних систем ППО Iris-T SLM. Передача відбулася неподалік від польсько-українського кордону. За даними федерального уряду, ця зброя є найсучаснішою системою ППО Німеччини. Iris-T розроблено німецькою збройовою компанією Diehl Defense.

У листопаді Німеччина обговорювала з союзниками вимогу Польщі про відправлення ППО Patriot в Україну, пише Reuters. Водночас генсек НАТО Єнс Столтенберг припустив, що військовий альянс не заперечуватиме проти такого кроку. Берлін запропонував Варшаві систему Patriot для забезпечення безпеки її повітряного простору після того, як в Польщі впала ракета, внаслідок вибуху загинуло двоє людей. Пізніше міністр оборони Польщі Маріуш Блащак попросив Німеччину натомість спрямувати ППО в Україну.

У березні цього року Financial Times повідомляла, що Україна вже отримала одну з двох систем ППО Patriot, обіцяних США та Німеччиною, але вона ще не введена в експлуатацію. Також очікується кілька пускових установок Patriot із Нідерландів.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні