Уряд Німеччини веде перемовини з виробником озброєнь MBDA про постачання крилатих ракет Taurus, про які просила Україна, пише Reuters із посиланням на джерело в силових структурах. Велика Британія та Франція вже поставили Україні крилаті ракети Storm Shadow і Scalp відповідно.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Київ наполягав на тому, щоб Берлін поставив йому ракету Taurus із дальністю понад 500 км, яку запускають винищувачі.
- Крилаті ракети важко виявити радарами ППО, оскільки вони летять на малих висотах. Вони в основному використовуються для ураження важливих цілей у тилу ворога, таких як командні бункери, склади боєприпасів та пального, аеродроми та мости.
- У той час як Велика Британія та Франція поставили Україні крилаті ракети Storm Shadow і Scalp, Берлін не хотів цього робити через побоювання з приводу великої дальності цієї зброї та її потенційного використання проти цілей на території Росії.
- Сполучені Штати поки що утримуються від відправлення своїх ATACMS до України, незважаючи на прохання Києва.
- На думку експертів, технічно обмежити дальність польоту крилатої ракети Taurus дуже просто. Переговори між урядом Німеччини та MBDA зосереджені на такій модифікації, оскільки канцлер Олаф Шольц хоче будь-яким чином запобігти будь-яким нападам України на російську територію із застосуванням зброї, повідомляє Spiegel.
- Росія використовує ракети великої дальності для знищення цілей в Україні, включаючи цивільну інфраструктуру.
- За повідомленнями ЗМІ, німецькі військові мають на озброєнні близько 600 ракет Taurus, із них близько 150 готових до використання. Іспанія та Південна Корея також використовують Taurus.
Контекст
Українська влада неодноразово просила у США ракети ATACMS дальністю близько 300 км, але поки що безрезультатно.
11 травня в британському міноборони підтвердили, що Велика Британія передає Україні крилаті ракети Storm Shadow великої дальності. Storm Shadow – це крилата ракета, спільно розроблена Великою Британією та Францією, яку зазвичай запускають з повітря. Її дальність – понад 250 км, це трохи менше, ніж у американських армійських тактичних ракетних систем класу «земля – земля», або ATACMS.
Це не вперше, коли Велика Британія заходить далі за США щодо озброєнь, які вона готова надати Україні. Лондон був першим союзником, який оголосив, що відправляє сучасні західні танки в Україну, у січні пообіцявши 14 танків Challenger 2, перш ніж Вашингтон обнародував, що незабаром після цього нададуть танки M-1 Abrams.
У травні президент Джо Байден заявив, що США продовжують вивчати можливість передачі Україні далекобійних ракет ATACMS. За його словами, це «питання все ще в грі». У липні міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що Україна отримає військову допомогу від міжнародних партнерів на понад €1,5 млрд. Зокрема, від Франції – ракети SCALP і додаткове інженерне обладнання для розмінування.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.