Категорія
Новини
Дата

Німецький уряд дозволив експортувати до України 187 танків Leopard 1 – Business Insider

Федеральний уряд Німеччини дав дозвіл на експорт 187 танків Leopard 1 Україні від компаній Rheinmetall та Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft (FFG), пише Business Insider. Зокрема, 88 танків належать Rheinmetall, 99 – FFG.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Як стало відомо Business Insider з урядових кіл, фінансування ремонту техніки поки що не забезпечене. Це має бути остаточно зʼясовано лише у найближчі кілька тижнів.
  • Крім того, зараз очікується, що перші танки будуть доставлені не раніше середини цього року. Також незрозуміло, чи будуть всі 187 Leopard 1 зрештою боєздатними або багато з них доведеться використовувати на запасні частини.
  • Танки Leopard 1, як і Leopard 2, у будь-якому разі прийдуть надто пізно для військового захисту від ймовірного весняного наступу російських військ. Згідно із матеріалом, федеральний уряд надто довго вагався з постачанням бойових танків і, таким чином, мало допоміг Україні з погляду політичної стратегії.
  • В уряді також вказують, що військово-стратегічне значення доставки танків полягає не так у самих машинах. Швидший перехід на західні танки йде пліч-о-пліч зі зміною боєприпасів. Наприклад, у танках Leopard використовується стандарт НАТО калібру 105 мм, що означає постачання кращих боєприпасів Україні, оскільки вона не може сама виробляти боєприпаси для своїх старих радянських танків. У довгостроковій перспективі це може «підвищити стійкість української армії».

Контекст

Уряд Німеччини повідомив про постачання Україні танків Leopard 2. Також країна видасть відповідні дозволи на передачу країнам-партнерам, котрі хочуть швидко поставити німецькі танки зі своїх складів в Україну. Наразі мета німецького уряду – швидко зібрати два танкові батальйони з танками Leopard 2 для України. Як перший крок Німеччина надасть роту з 14 танків Leopard 2 A6 із запасів Бундесверу. 

Велика Британія і Німеччина планують передати Україні танки (Challenger та Leopard відповідно) вже у березні. Польща відправить Україні 60 танків, серед них і PT-91 Twardy, крім анонсованого постачання 14 танків Leopard 2.

Минулого тижня видання Süddeutsche Zeitung повідомило, що уряд Німеччини схвалив постачання танків Leopard 1 в Україну з промислових запасів і веде переговори про закупівлю 15 установок Gepard у Катару для відправки до Києва.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні