Категорія
Новини
Дата

Обіги закладів кафе та ресторанів скоротилися на 8% через обстріли і блекаути – дослідження

Масовані обстріли України майже не зменшили кількість кафе та ресторанів, що працюють, але позначились на їх обігах та організації роботи. Зокрема, показники обігу кафе та ресторанів впали на 8%, повідомив Опендатабот з посиланням на дані компанії з автоматизації кафе та ресторанів Poster. 

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • 16 листопада, після масованого обстрілу цивільної інфраструктури та першого блекауту кількість закладів, що працює, суттєво не змінилась. Виняток – Житомирська та Одеська області, там зафіксовано найбільші падіння кількості працюючих закладів – «мінус» 5% та 3% за тиждень відповідно.
  • Показники обігу кафе та ресторанів впали, в середньому, на 8%. Найбільше «просіли» заклади в Чернівецькій (-15%), Тернопільській (-14%) та Хмельницькій (-13%) областях.
  • Після обстрілів 23 листопада найбільше постраждали Черкаська та Рівненська області (ще «мінус» 4% за тиждень), Івано-Франківська, Вінницька та Тернопільська (-3%). Проте є й регіон, де активних закладів за тиждень побільшало – це Житомирська область (+4%).
  • В середньому, другий блекаут скоротив обіги кафе та ресторанів в Україні також на 8% за тиждень. Найбільше обіги просіли в Кіровоградській (-16%), Волинській (-14%), Миколаївській (-13%), Одеській (-12%), Києві, Полтавській та Чернігівській областях (-11%).
  • Як зазначають в Poster, відключення світла змушують рестораторів адаптувати роботу закладів: зменшувати години роботи, скорочувати меню, готувати лише холодні страви, розпалювати гриль на вулиці, працювати при свічках. 
  • «Проте ті підприємці, хто встиг вже встановити генератори, почуваються краще і, навіть, бачать зростання у касах. Заклади стають водночас і робочими хабами, де можна попрацювати за ноутбуком, поки вдома немає світла, і пунктами незламності, в яких можна зарядити телефони та зігрітися», – сказав Родіон Єрошек, СЕО та співвласник компанії Poster.

Контекст

23 листопада Росія здійснила сьомий масований обстріл української енергетичної інфраструктури. З більш як 70 випущених ракет 51 було збито силами ППО. Два десятки влучили в обʼєкти інфраструктури в Києві, Львові, Вінниці, Кривому Розі та інших містах. 

Через обстріл було знеструмлено переважну більшість споживачів електроенергії по всій країні. Відбуваються аварійні відключення. 

На Рівненській, Південноукраїнській та Хмельницькій АЕС спрацював аварійний захист, внаслідок чого всі енергоблоки були автоматично відключені. Усе через зниження частоти в енергосистемі України.

Через масовані ракетні обстріли пошкоджено близько 50% усієї енергетичної інфраструктури України.

За даними Міноборони, за останні девʼять місяців РФ завдала понад 16 000 ракетних ударів по Україні, більшість російських цілей – цивільні.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні