Уряд США виділив Україні перший пакет військової допомоги після схвалення Конгресом додаткового фінансування на майже $61 млрд. До нього увійдуть ракети для ППО, HIMARS, боєприпаси та обладнання для аеродромів. Про це йдеться у релізі Пентагону.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти:
- Сумарна вартість пакета – $1 млрд. Озброєння поставлятимуть напряму зі складів Пентагону. У відомстві оприлюднили деяку номенклатуру зброї, але традиційно не вказують кількість.
- ППО стосуються чотири позиції. Ракети RIM-7 – їх зокрема інтегрували до радянських комплексів «Бук» у рамках проєкту FrankenSAM. AIM-9M – це стандартна ракета класу «повітря-повітря» для F-16. Україна переробила їх для запуску із наземних комплексів, писало FT. Stinger – переносні зенітні-ракетні комплекси, які можуть допомогти першою чергою українській піхоті проти ворожих безпілотників, штурмовиків, гелікоптерів. Набої калібру .50 BMG для боротьби з БпЛА.
- У списку немає даних про постачання далекобійних ракет ATACMS, про які президент Володимир Зеленський домовився з президентом США Джо Байденом напередодні. Але ці ракети можуть бути включені до категорії «додаткові боєприпаси для HIMARS», як це було під час перших постачань ATACMS восени 2023-го.
- Також список без уточнень містить категорію «аеродромно-допоміжне обладнання», яке може вказувати на допомогу з підготовкою українських аеродромів для приймання літаків F-16.
- Без уточнень вказано, що Україна отримає високоточні авіаційні боєприпаси. Ймовірно, йдеться про керовані авіабомби JDAM-ER, які Україна вже отримувала та застосовувала з МіГ-29.
- Снаряди для артилерії: 155-мм – осколково-фугасні, подвійного призначення та вдосконалені, 105-мм боєприпаси, 60-мм мінометні міни.
- Бронетехніка та транспорт: БМП Bradley, протимінні MRAP, високомобільні машини HMMWV, не уточнені види транспорту для логістичної підтримки, буксирування та перевезення обладнання.
- Протитанкова зброя: переносні системи Javelin та AT-4, ракети TOW, які зокрема застосовує Bradley.
- Спорядження для піхоти та інші категорії: стрілецька зброя, протитанкові міни, протипіхотні боєприпаси Claymore, боєприпаси для знешкодження перешкод, прилади нічного бачення, запасні частини, польове обладнання, навчальні боєприпаси, технічне обслуговування та інше допоміжне обладнання.
Контекст:
20 квітня Палата представників Конгресу США після шести місяців зволікань ухвалила фінансування допомоги Україні на $60,8 млрд. 23 квітня це рішення затвердив Сенат, а 24-го – підписав президент США Джо Байден.
Пентагон планує передати допомогу «протягом одного-двох тижнів» після її схвалення, повідомила помічниця голови Пентагону Селеста Валландер.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.