Категорія
Новини
Дата

Обшуки в MacPaw обговорять у профільному комітеті Верховної Ради

Ситуацію з обшуками в компанії MacPaw та його власника і CEO Олександра Косована обговорять у Верховній Раді. Про це повідомив голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія. Відповідне звернення від обіцяв відправити голові профільного комітету.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Арахамія заявив, що у фракції «Слуга народу» обурені обшуками в одній із топових ІТ-компаній країни й у її власника, який «витратив багато власних коштів на допомогу Збройним силам».
  • За його словами, земельна ділянка не може бути причиною зупинки роботи бізнесу, коли важливе кожне збережене робоче місце, кожна гривня податків.
  • «Цей інцидент не можна залишати без реакції. Тому я направляю звернення до голови Комітету ВР із питань правоохоронної діяльності з проханням у межах демократичного парламентського контролю розглянути цей випадок на засіданні Комітету за участі правоохоронців та представників ІТ-компанії», – написав Арахамія. 
  • Він зазначив, що за результатами обговорення будуть запропоновані можливі варіанти реагування «для того, щоб такі випадки більше не повторювалися».

Контекст

15 лютого CEO компанії MacPaw Олександр Косован повідомив, що в офісі компанії і в його будинку проходять обшуки. Причиною обшуків бізнесмен назвав «бажання чиновників заволодіти земельними ділянками, які MacPaw законно придбала у період із 2016-го по 2021-й роки». Йдеться про ділянку в селі Циблі Переяславського району Київської області. «Є візія зробити базу відпочинку для співробітників компанії. Купили землю, почали розвивати проєкт, але зіштовхнулися з абсолютно агресивним середовищем. На поступки ми не йшли. Тому нам почали створювати різноманітні проблеми та шукати зачіпки», – розповів dev.ua Косован.

У Нацполіції пояснили, що обшуки в компанії MacPaw здійснюється за фактом збільшення без спеціального дозволу берегової лінії. У результаті таких дій державі нібито завдано збитків на понад 12,5 млн грн.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні