Дженсен Хуанг /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Очільник Nvidia Дженсен Хуанг прогнозує, що ШІ зможе конкурувати з людиною через пʼять років

Дженсен Хуанг Фото Getty Images

Генеральний директор Nvidia Дженсен Хуанг каже, що через пʼять років штучний інтелект буде «досить конкурентоспроможним» порівняно з людьми, про це він заявив під час саміту DealBook, пише CNBC.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • За словами Хуанга, ШІ наздоганяє людей, і якщо розцінювати сильний штучний інтелект як компʼютер, здатний виконувати певні тести на рівні, що порівняється з людським розумом, «то в перспективі пʼяти років, очевидно, ШІ зможе виконувати ці тести».
  • Хуанг передбачив, що конкуренція у сфері штучного інтелекту призведе до появи готових інструментів штучного інтелекту, які компанії у різних галузях налаштовуватимуть відповідно до своїх потреб: від проєктування чипів та створення програмного забезпечення до розробки ліків та радіології.

Контекст

Технології можуть скоротити 26 млн робочих місць протягом наступних пʼяти років, йшлося у звіті Всесвітнього економічного форуму в Женеві (WEF) у травні. Зокрема, такі технології, як штучний інтелект, прискорюють скорочення канцелярської роботи, одночасно збільшуючи попит на фахівців із технологій і кібербезпеки.

За прогнозом Goldman Sachs, генеративний ШІ ставить під загрозу 300 млн робочих місць у найбільших економіках. Технології можуть збільшити світовий ВВП, але й призвести до «значних потрясінь».

У червні у Міжнародному валютному фонді попереджали про ризик «суттєвих збоїв на ринках праці», повʼязаних із генеративним штучним інтелектом, і закликають політиків швидко розробити правила для управління новою технологією, казала перша заступниця директора фонду Гіта Гопінат.

Водночас засновник Microsoft Білл Ґейтс вважає, що розвиток штучного інтелекту дозволить людям перейти на триденний робочий тиждень. На його думку, ШІ не забере у людей роботу, але «змінить її назавжди». Раніше генеральний директор JPMorgan Джеймі Даймон заявив, що через штучний інтелект наступне покоління працівників матиме лише три з половиною робочі дні на тиждень.

Швидке впровадження штучного інтелекту може знизити заробітні плати, але поки що воно створює, а не знищує робочі місця, особливо для молодих та висококваліфікованих фахівців, йдеться у дослідженні Європейського центрального банку.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні