Категорія
Новини
Дата

Покупкою «Північного потоку–2» цікавиться американський інвестор – WSJ

2 хв читання

Американський інвестор Стівен Лінч звернувся до уряду США з проханням дозволити йому брати участь у торгах із купівлі газопроводу «Північний потік–2», коли його буде виставлено на продаж, пише The Wall Street Journal. Інвестор стверджує, що угода щодо російського трубопроводу послужить довгостроковим інтересам США.

Ключові факти 

  • За даними видання, у лютому 2024-го Лінч запросив дозвіл міністерства фінансів США, який дозволить йому вести переговори із субʼєктами, які перебувають під санкціями.
  • У листі Лінча Мінʼюсту США йдеться про те, що в січні 2025 року в процесі банкрутства оператора «Північного потоку» настане термін для реструктуризації боргу компанії або її ліквідації. Він стверджує, що після завершення війни і у Росії, і у її колишніх клієнтів у Європі «виникне спокуса включити трубопровід незалежно від того, кому він належить». 
  • Він начебто сказав офіційним особам і законодавцям США, що американське володіння газопроводом стане важелем впливу на будь-які мирні переговори з Росією, щоб припинити війну в Україні та служити довгостроковим інтересам США.
  • За словами джерел, він вважає, що може купити оператора, оціненого приблизно в $11 млрд, за копійки. Багато інвесторів, на його думку, не братимуть участі в торгах через геополітику, а інші претенденти не відповідатимуть інтересам США.
  • 57-річний Лінч прожив близько 20 років у Москві, WSJ описує його як бізнесмена, який успішно купував російські активи дешево і заробив собі репутацію одного з небагатьох американських інвесторів, здатних орієнтуватися в складних ділових і політичних умовах. Зокрема, 2022 року Мінфін США дав йому дозвіл на купівлю швейцарської «дочки» Сбербанку після введення санкцій проти материнської компанії.

Контекст

«Північний потік» і «Північний потік – 2», кожен з яких складається з двох труб, були побудовані російським «Газпромом» для перекачування 110 млрд кубометрів природного газу на рік до Німеччини дном Балтійського моря.

«Північний потік» простоював з кінця серпня 2022 року, коли його закрили на технічне обслуговування, але так і не відновив роботу, оскільки Росія та Захід сперечалися про обслуговування насосної турбіни в умовах західних санкцій.

Будівництво аналогічного за розміром «Північного потоку – 2» було завершено у вересні 2021 року, оскільки напруженість у відносинах із Росією зростала, і у нього виникли проблеми, бо регулювальні органи Німеччини відмовилися його сертифікувати. Потім Берлін заморозив проєкт за кілька днів до початку війни.

У вересні 2022 року на трьох трубах сталися витоки внаслідок вибухів, одна з труб «Північного потоку – 2» залишилася цілою.

Різке зростання напруженості між Москвою та Заходом через російське вторгнення в Україну на той час уже призвело до зупинки «Північного потоку» і завадило запуску другого газопроводу, який Вашингтон і Київ критикують за посилення залежності Німеччини від Росії.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні