Новий порядок узяття на військовий облік не передбачає, що повістки надходитимуть через «Дію». Про це сказав у коментарі The Village Україна керівник із розвитку електронних послуг Мінцифри Мстислав Банік. Новий порядок Кабмін затвердив 30 грудня, і він уже набув чинності.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- «Ні ця постанова, ні будь-яка інша не передбачає надходження повісток через «Дію». У нашому плані роботи поки немає таких завдань», – наголосив Банік.
- Згідно з постановою Кабміну, у «Дії» має зʼявитися новий сервіс – електронний військовий квиток. Як його впроваджуватимуть і як працюватиме сервіс, поки що не розповідають.
- В Мінцифри заявили, що ще багато моментів потрібно доопрацювати разом з Міноборони.
- «Більшість державних сервісів та послуг майже завжди передбачають можливість їх запровадження онлайн в «Дії». Війна показала, що доступність цифрових сервісів для громадян – одне з пріоритетних рішень», – додав Банік.
Контекст
Новий порядок узяття на військовий облік Кабмін затвердив 30 грудня, він уже набув чинності. Відтепер ставати на військовий облік потрібно із 16 років, а не із 17, як це було раніше. Зробити це можна буде традиційно, а можна – через додаток «Дія», але поки що невідомо, коли почне роботу ця функція.
Головна мета нового порядку ведення військового обліку в Україні – цифровізувати процес та зібрати повну інформацію про наявні військові резерви.
Облік буде вестися в повністю електронному форматі у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів. На впровадження нового порядку держорганам та міністерствам дається шість місяців. До цього часу має зʼявитися і нова опція у «Дії» – електронний військовий квиток, каже співрозмовник в ОП на правах анонімності.
В ОП Forbes запевнили, що завдання мобілізувати якнайбільше військовозобовʼязаних не стоїть. «Ці речі прямо не повʼязані. Головна мета – унормувати процес та зробити його цивілізованим», – каже співрозмовник в ОП.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.