Категорія
Новини
Дата

Придбання Activision Blizzard корпорацією Microsoft за $69 млрд схвалив регулятор у ЄС

Компанія Microsoft отримала від Єврокомісії схвалення угоди про придбання компанії Activision Blizzard. Це сталося через кілька тижнів після того, як британські регулятори заблокували угоду, пише The Verge.

Ключові факти

  • Регулятор ЄС встановив, що у разі закриття угоди у Microsoft не буде стимулу відмовлятися від поширення ігор Activision для Sony. 
  • Також зазначається, що навіть якщо Microsoft вирішить вивести ігри Activision з PlayStation, «це не завдасть суттєвої шкоди конкуренції на ринку консолей».
  • Попри все, регулятори ЄС вважають, що це придбання може нашкодити конкуренції у сфері розповсюдження компʼютерних і консольних ігор через хмарні сервіси. Тому Єврокомісія схвалила поступки, на які пішла Microsoft у вигляді 10-річних ліцензійних угод для конкурентів. 
  • Крім того, споживачі в ЄС отримають безплатну ліцензію, що дозволить транслювати через «будь-які хмарні сервіси потокової передачі ігор на свій вибір» усі наявні та майбутні ігри Activision Blizzard для ПК та консолей.
  • Тепер Microsoft має впоратися з протидією регуляторів Великої Британії та США, зазначає видання.

Activision Blizzard

Activision Blizzard виникла у 2008 році в результаті злиття Activision і Blizzard Entertainment. Остання з 1991-го змінила кілька власників, а на момент злиття була частиною французького медіаконгломерату Vivendi Universal. Вартість угоди становила $18,9 млрд. Злиття було важливим для обох: Blizzard витрачала роки на розробку. Activision урівноважила фінансові показники своїми хітами – наприклад, щорічно випускаючи ігри із серії Call of Duty.

Компанія розробляє та розповсюджує відеоігри й інші сервіси смартфонів, консолей і ПК. Також вона отримує дохід від кіберспортивних ліг, продає цифрову рекламу та внутрішньоігровий контент. У штаті працюють 10 000 осіб, а ігри мають аудиторію в майже 400 млн активних користувачів. Чистий дохід видавця у 2020-му становив $8,1 млрд. На фоні новини акції зросли на 38% – до $90 за одну.

Контекст

Microsoft уперше оголосила про угоду з Activision у січні 2022 року, прагнучи додати ігри, такі як Call of Duty та World of Warcraft, до бізнесу, який уже містить консоль Xbox, франшизу Halo та програмне забезпечення для створення світу Minecraft. Але регулятори побоюються, що Microsoft може утруднити для конкуруючих платформ безперешкодний доступ до найпопулярніших ігор Activision.

Microsoft повідомляла, що відкрита для вирішення проблем щодо угоди. Компанія уклала 10-річну угоду про перенесення Call of Duty від Activision на ігрові платформи Nintendo Co. та погодилася випускати майбутні версії гри на платформі Steam від Valve Corp. одночасно з їхнім дебютом на Xbox.

У грудні FTC вирішила подати до суду, щоб заблокувати угоду, після того як антимонопольний орган заявив, що вона унеможливить конкуренцію консолям Xbox та бізнесу хмарних ігор. 21 грудня Управління захисту конкуренції та ринків Сполученого Королівства повідомило, що три чверті відгуків, отриманих ним від користувачів, свідчать про підтримку угоди.

Microsoft у відповідь на позов Федеральної торгової комісії (FTC) США стверджувала, що купівля нею Activision Blizzard за $69 млрд не зашкодить конкуренції в цій сфері.

У квітні цього року британський антимонопольний наглядовий орган наклав вето на поглинання Activision Blizzard Inc. корпорацією Microsoft.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні