Категорія
Картина дня
Дата

Прийшли по мільярд, а отримали три машини документів. Про що сперечаються податкова та «Сінево»

Податкова нарахувала «Сінево» додаткових податків на 1,08 млрд грн. У компанії називають таке рішення помстою і збираються оскаржувати це у суді. В українській практиці великі штрафи не рідкість, але цей – один із найбільших за останні роки. У чому суть претензій до мережі медлабораторій «Сінево»

Прийшли по мільярд, а отримали три машини документів. Про що сперечаються податкова та «Сінево» /з особистого архіву

з особистого архіву

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Державна податкова служба провела у вересні – жовтні 2021 року планову перевірку в компанії «Сінево», за результатами якої донарахувала 1,08 млрд грн податків. Причина – відсутність документів про витрати компанії протягом останніх трьох років. У «Сінево» цю інформацію спростовують і вже подали оскарження до податкової. «Мʼяч на їхньому боці, ми чекаємо на відповідь від податкової до кінця року», – каже комерційний директор компанії Микола Скавронський.

Голова податкової служби Михайло Титарчук сказав Forbes, що взяв ситуацію під особистий контроль і після розгляду документів, наданих компанією, призначить додаткову перевірку.

«Сінево»

Мережа медичних лабораторій «Сінево» працює в Україні з 2007 року. Компанія має понад 330 відділень у 140 містах України. За даними бази «СПАРК-Інтерфакс», виторг «Сінево» у 2020 році – 1,8 млрд грн, збиток – 755 000 грн.

«Сінево» входить до європейського медичного холдингу Medicover, який працює в 11 країнах.

Наразі обмежень у роботі «Сінево» немає. Але претензія фіскалів додала роботи бек-офісу компанії: щоб подати перше оскарження до податкової, фінансовому відділу потрібно було заново відсканувати документи про витрати компанії за останні три роки. «Ми привезли до податкової три автомобілі з документами», – каже Скавронський.

Штраф на мільярд

Український бізнес часто стикається з податковими перевірками – у 2021 році податківці планували перевірити близько 4700 компаній. Але штрафи у мільярд – рідкість. «Сума донарахування (для «Сінево») – у десятці найбільших за останній час», – каже голова практики податкового та митного права Integrites Вікторія Фоменко.

Такий штраф – це 50% річного обороту компанії, кажуть у «Сінево». Якщо податкову не задовольнять докази, надані компанією, то сума може зрости. У цьому випадку виставляється податкове повідомлення з точною сумою донарахувань та штрафами, пояснює Фоменко.

Прийшли по мільярд, а отримали три машини документів. Про що сперечаються податкова та «Сінево» /Фото 1

Леонід Лукашенко

У компанії кілька варіантів подальших дій – повторно оскаржувати рішення у податковій або йти до суду. «Сінево» вже має досвід вирішення подібних справ у судах. У 2015 році в результаті планової перевірки податкова вимагала від «Сінево» сплатити додатковий податок у розмірі 20 млн грн. Тоді компанія після двох років судових розглядів виграла справу. «Можливо, нинішнє рішення податкової – це помста за те, що ми тоді перемогли», – говорить Скавронський.

Згідно з українським законодавством, розмір штрафу понад 3,4 млн грн передбачає і кримінальне покарання, а це вже повноваження нещодавно створеного Бюро економічної безпеки (БЕБ), говорить радник юридичної фірми Eterna Law Крістіна Шаповалова. «Не виключено, що справа «Сінево» може стати першою в історії БЕБ», – каже вона.

Цього разу судовий процес не буде швидким, остаточне рішення у справі зʼявиться не раніше 2023 року, прогнозує керуючий партнер Juscutum Артем Афян.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні