Категорія
Новини
Дата

Прямі збитки інфраструктури через війну досягли $114,5 млрд – проєкт «Росія заплатить»

Загальна сума прямих збитків інфраструктури України через військову агресію РФ досягла $114,5 млрд, свідчать дані проєкту «Росія заплатить». У порівнянні з останніми обрахунками збитки зросли на $1 млрд.

Ключові факти

  • З початку війни пошкоджено та зруйновано 412 промислових підприємств, в тому числі з урахуванням великих та середніх обʼєктів у східних та південних областях України. Сума збитків, завданих підприємствам та промисловості, складає $9,7 млрд. 
  • Продовжує зростати також кількість зруйнованих або пошкоджених об’єктів, які надають соціальні послуги. Таких вже 141. Водночас у поточному релізі сума збитків та потреби у відновлення цих обʼєктів була відкоригована в бік зменшення через уточнення загальної площі пошкоджених та постраждалих будівель. 
  • Найбільша частина в загальній сумі збитків належить житловому фонду та інфраструктурі – 72%. Сумарно збитки цих двох сфер експертами проєкту оцінюються у $82,9 млрд. 
  • Загалом з початку війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 15 300 багатоповерхівок, 115 900 приватних будинків, 44 соціальні центри, 1 118 закладів середньої освіти, 1991 магазин, 593 аптеки, 188 100 приватних автомобілів, 9500 автобусів, 492 трамваї та тролейбуси, 978 медзакладів, 511 адмінбудівель.
  • Загальні непрямі втрати зросли на $700 млн і складають $130,4 млрд. Найбільша частка непрямих втрат внаслідок повномасштабної війни, яку розпочала Росія, сфері промисловості та українським підприємствам – $30,3 млрд.
  • Мінімальні потреби у відновленні галузей зросли на $800 млн і сягають вже $197,8 млрд. Найбільші потреби у відновленні необхідні для житлового фонду – $75,3 млрд, інфраструктури – $51,1 млрд та підприємств і промисловості – $19,7 млрд.
Прямі збитки інфраструктури через війну досягли $114,5 млрд – проєкт «Росія заплатить» /Фото 1

Прямі збитки інфраструктури через війну досягли $114,5 млрд

Контекст

9 вересня у Брюсселі Світовий банк оприлюднить свою оцінку збитків, які Україна понесла за перші місяці війни з Росією. 

Незважаючи на те, що про український варіант «плану Маршалла» досі багато говорили і в Україні, і за кордоном, саме брюссельска подія має сформувати основу для більш конкретних рішень, ніж було раніше. На ній потенційні донори побачать першу міжнародно визнану суму потреб України. Досі масштаб збитків фігурував у пресі лише зі слів української сторони.

Оцінка Світового банку містить скромніші суми, ніж ті, що два місяці тому під час Ukraine Recovery Conference у Лугано називав український уряд. Якщо урядовий план відновлення розрахований на $750 млрд на 10 років, то Світовий банк пропонуватиме поки орієнтуватися не більш ніж на $350 млрд загальних збитків.

У таку суму СБ оцінює обсяги потенційної відбудови за принципом «відновлюємо, але краще, ніж було», розповів Forbes представник України у Світовому банку Роман Качур. Поточні потреби відновлення на наступні 36 місяців банк оцінює у $105 млрд, додає він. З цієї суми український уряд визначив найбільш критичними $17 млрд кінця 2023 року, каже Качур.

Після Брюсселя восени уряд очікує на кілька міжнародних зустрічей у США та Німеччині. Докладніше про це читайте тут.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні