Категорія
Новини
Дата

Путін оголосив завершення мобілізації за два тижні і кінець масованих ударів по Україні

У Росії мобілізовано вже три чверті військовозобовʼязаних від плану, а потреби в масованих ударах по Україні немає. Про це заявив російський диктатор Володимир Путін на пресконференції у пʼятницю, пише The Bell.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про "Нову пошту".

Ключові факти

  • «222 000 мобілізовано з 300 000, думаю, що протягом приблизно двох тижнів всі мобілізаційні заходи будуть завершені. Нічого додаткового не планується, жодних пропозицій щодо цього від Міноборони не надходило», – заявив Путін.
  • За його словами, зараз немає потреби масованих ударів (по Україні), «зараз інші завдання стоять». «Росія не ставить завдання знищення України», – додав він.
  • Рішення про спецоперацію було правильним та своєчасним, про нього президент РФ не шкодує. «Те, що відбувається сьогодні, мʼяко кажучи, малоприємно, але все те саме ми отримали б трохи пізніше, тільки в найгірших для нас умовах», – вважає російський диктатор. 

Контекст

21 вересня Путін підписав указ про часткову мобілізацію в РФ. Росія планує мобілізувати 300 000 резервістів, повідомив міністр оборони Сергій Шойгу. За його словами, часткова мобілізація проводиться для того, щоб «закріплювати і контролювати лінію зіткнення».

На восьмому місяці війни Росія зазнає великих поразок. Про «швидку перемогу», яку хотів здобути Путін, давно забули, Україна відбила у ворога великі території на півдні та північному сході. Військові невдачі різко розкритикували головні прихильники Путіна – керівник Чечні Рамзан Кадиров і засновник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин.

У російських елітах зріє невдоволення. У ЗМІ просочуються відомості, що у близьких до Кремля колах таємно обговорюють перелік наступників Путіна на випадок його усунення від влади.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні