Інфляція у єврозоні у липні сягнула рекордних 8,9% у річному вимірі, базовий показник при цьому теж різко зріс, пише Reuters із посиланням на дані статистичного управління ЄС.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
Ключові факти
- Споживчі ціни в 19 країнах, що використовують євро, зросли на 0,1% у місячному вирахуванні в липні, збільшившись на 8,9% у річному обчисленні, що є найвищим показником з моменту введення євро у 1999 році.
- Євростат повідомив, що із загального обсягу 4,02 п.п. припадає на енергію, вартість якої зросла через вторгнення Росії в Україну, та 2,08 п.п. – на алкоголь і тютюн.
- «Але навіть якщо виключити ці найбільш волатильні компоненти, те, що Європейський центральний банк називає базовою інфляцією та уважно стежить за рішеннями щодо процентних ставок, у липні ціни все одно були на 5,1% вище в річному обчисленні», – йдеться у матеріалі.
- Цільовий показник ЄЦБ щодо інфляції становить 2%.
Контекст
Минулого місяця банк розпочав цикл посилення після кількох років надмʼякої грошово-кредитної політики, проте ціни на послуги, що створюють понад дві третини ВВП єврозони, зросли в липні на 3,7% у річному обчисленні, додавши 1,6% до кінцевого результату.
Промислові товари були на 4,5% дорожчими, ніж 12 місяців тому, додавши 1,16 п.п. до підсумкової загальної цифри.
Інфляція у Великій Британії вперше за 40 років перевищила 10%. Управління національної статистики Великої Британії в середу повідомило, що споживчі ціни в липні зросли на 10,1% проти торішніх, у червні показник становив 9,4%.
Інфляція в США, навпаки, знизилася до 8,5% у липні з 9,1% у червні.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.