Категорія
Новини
Дата

РНБО ввела санкції проти брокера Exante. Інвесторам рекомендують вийти з активів, куплених через нього

Рада національної безпеки та оборони 5 липня включила до санкційних списків компанію Exante, яка надавала посередницькі послуги з інвестицій у закордонні активи та була другим гравцем цього ринку в Україні.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Exante потрапила під обмеження через потрапляння до санкційного списку кіпрської ІЕксТі Лтд (EXT Ltd, попередня назва M & L Invest Union Markets Ltd), уточнив Forbes співзасновник monobank Олег Гороховський. Раніше президент Володимир Зеленський назвав відповідний пакет санкцій таким, що направлений проти компаній, «повʼязаних з потенціалом держави терориста».
  • Exante один із двох найбільших міжнародних брокерів (разом з компанією Interactive Brokers), що надавали українським клієнтам послуги з інвестування у активи на міжнародних фондових ринках. З Exante за субброкерською схемою співпрацювали monobank, інвесткомпанії HUGʼS, Універ та інші.
  • «Усі клієнти, які мають позиції у цінних паперах у mono invest, отримають повідомлення, в якому ми запропонуємо погодитись сьогодні закрити позицію та повернути гроші на картку», – оголосив після повідомлення про санкції Гороховський.
  • Позиції в цінних паперах тих клієнтів, які натиснуть у повідомленні «Згоден» або не натиснуть нічого до 22:30, будуть закриті та їхні кошти повернуто на карти, уточнив він. Доступ до акцій та коштів клієнтів, що не погодяться з цією пропозицією, буде відновлено лише після зняття санкцій РНБО, додав співзасновник monobank.

Контекст

Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій щодо низки закордонних компаній, які повʼязані з бенефіціарами Сенс Банку (раніше Альфа-Банк Україна) – Михайла Фрідмана, Петра Авена та партнерів. Указ від 5 липня опублікований на сайті Офісу президента.

Під обмеження потрапили 18 компаній, зокрема ABH Holdings SA і ABH Ukraine Limited, «Альфа Страхування», «Альфа Кепітал Холдінгз Лімітед».

Компанії є дотичними до партнерів по російській «Альфа-Груп», поточнив співрозмовник Forbes, близький до Офісу президента та процесу можливої націоналізації Сенс Банку (колишній Альфа-Банк Україна). Він попросив не згадувати його імені у цій новині через відсутність повноважень давати офіційні коментарі за цією темою.

Exante надає доступ до різних класів фінансових інструментів та 50+ торгових майданчиків по всьому світу з єдиного мультивалютного рахунка. Брокер має ліцензії FCA (Великобританія), CySEC (Кіпр) та SFC (Гонконг) і представлений у 20 країнах. Під управлінням компанії $1,6 млрд клієнтських коштів.

Компанія заснована у 2011 році російськими трейдерами Олексієм Кирієнко, Анатолієм Князєвим та Володимиром Масляковим на Мальті.

В українському представництві компанії стверджують, що з початку повномасштабної війни Exante не відкриває рахунки росіянам та громадянам республіки Білорусь, крім того брокер не має філій в Росії.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні