Категорія
Новини
Дата

Російська нафта Urals у січні коштувала $49,5 за барель. Це в 1,7 раза нижче, ніж рік тому

Середня ціна нафти російської марки Urals у січні 2022 року становила $49,48 за барель, знизившись порівняно з січнем минулого року у 1,7 раза ($85,64). Про це пише «Інтерфакс» з посиланням на дані мінфіну РФ.

Ключові факти

  • У грудні ціна Urals впала у 1,44 раза, до $50,47 за барель. Загалом за минулий рік середня ціна нафти марки Urals збільшилася на 10,3%, становивши $76,09 за барель.
  • Середня ціна на еталонний сорт Brent у січні становила $84 за барель. 
  • Таким чином дисконт Urals становив близько 41%. Це більше, ніж у грудні (Brent – $81,2, Urals – $50,47, тобто спред близько 38%). Проте, це менше, ніж за період моніторингу з 15 грудня 2022 року по 14 січня 2023 року ($82 і $46,82 за барель, тобто дисконт на цьому відрізку сягав уже 43%).

Контекст

З 5 грудня країни G7 у відповідь на агресію проти України заборонили надання низки послуг, включаючи судноплавне страхування та торгове фінансування, повʼязані з морськими перевезеннями нафти російського походження. При цьому від ембарго звільняються постачання нафти за ціною $60 за барель і нижче. Такі ж обмеження для російських нафтопродуктів набудуть чинності 5 лютого 2023 року. Поки що гранична ціна на них не оголошена.

Російські постачання сирої нафти впали до найнижчого рівня за 2022-й протягом останніх чотирьох тижнів року, оскільки санкції Заходу обмежують експорт РФ у відповідь на її вторгнення в Україну.

Загальні морські перевезення країни знизилися на 117 000 барелів на день, до 2,615 млн барелів у середньому за чотири тижні, показники були найнижчими за рік. Постачання до Європи майже повністю припинилися, а до Азії теж скоротилися.

За даними Argus Media, 6 січня нафта сорту Urals коштувала $37,8 за барель у порту Балтійського моря Приморськ. Brent того ж дня торгувалася на рівні $78,57. Це свідчить про зростання дисконту для російської нафти.

На ціни впливає втрата європейського ринку, тому що вона поставила РФ у залежність від Китаю та Індії. І через те, що танкерам доводиться пливти на тисячі миль більше, щоб доставити вантаж із західних російських портів до цих покупців, вартість фрахту різко зросла. Це змушує знижувати ціни, щоб конкурувати з поставками з Близького Сходу.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні