Внаслідок масштабного відключення еклектроенергії у низці регіонів України спостерігається різке падіння рівня доступу до мережі інтернет, свідчать дані міжнародного аналітичного сервісу NetBlocks, який відслідковує динаміку доступу до мережі у світі.
⚡️ Лише 3 дні! Отримайте доступ до річної підписки Forbes Digital зі знижкою 40%. Промокод: MORNING. Оформлюйте підписку за посиланням.
Ключові факти:
- За даними NetBlocks, станом на 16:00 доступ до інтернету знизився до 35% від попередніх рівнів. Найбільші проблеми з доступом до мережі мають регіони, де було уражено найбільший відсоток енергетичної інфраструктури.
- Перебої також спостерігаються з мобільним звʼязком, повідомив очільник Мінцифри Михайло Федоров. Там де базові станції операторів зберігали працездатність, мережі були перевантажені трафіком. «Це виклик у сфері телекомунікацій, якого не бачила жодна країна», – написав він.
- Мінцифри допомагає організувати централізоване підвезення дизельного палива для генераторів, що живлять базові станції, уточнив Федоров.
- Аналогічні проблеми, за даними сервісу, є і в Молдові, чия енергосистема теж постраждала від російських обстрілів України.
- Схожа ситуація спостерігалася після ракетного удару 15 листопада. Тоді підключення та обсяги трафіку, за даними NetBlocks впали до 67% від звичайного рівня.
Контекст:
23 листопада Росія вчергове завдала масованого ракетного удару по Україні. За інформацією заступника глави Офісу президента України Кирила Тимошенка, були влучання по об’єктах критичної інфраструктури в кількох областях. Ракетний обстріл призвів до тимчасового знеструмлення всіх атомних електростанцій, більшості теплових та гідроелектростанцій. Також уражені об‘єкти електропередачі.
Зокрема, мер Києва Віталій Кличко повідомив, що ворог поцілив по одному з інфраструктурних обʼєктів. Принаймні на кілька годин весь Львів та область залишился без світла, у Харкові було зупинено весь електротранспорт, по всій Одеській області також було відсутнє електропостачання.
В «Укренерго» зазначали, що у всіх регіонах відбуваються аварійні відключення з 14:45 і впродовж доби.
За даними НБУ, станом на 16:00 23 листопада працювало понад 1500 банківських відділень та 3800 банкоматів. Станом на серпень та липень відповідно, в Україні функціонувало близько 6000 відділень та 15 300 банкоматів.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.