Російський рубль у понеділок впав до 68 руб. за 1$ до більш ніж семимісячного мінімуму через низькі ціни на нафту і побоювання, що санкції щодо російської нафти можуть скоротити експортний виторг країни, пише Reuters. Доларовий індекс РТС знизився на 5,4% до 982,8 пункта, що є більш ніж двомісячним мінімумом.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
Ключові факти
- Вдень рубль був на 5,3% слабшим по відношенню до долара до 68,02, найслабшої позначки з 11 травня. Валюта також втратила 4,2%, торгуючись на рівні 72,00 до євро, що є найслабшим показником з 6 травня. Вона втратила 5% по відношенню до юаня до 9,74, найслабшого рівня з початку липня.
- Відносно низькі ціни на нафту та ризики зниження доходів від експорту у світлі обмеження цін на російську нафту в $60 за барель, запровадженого G7, Європейським Союзом та Австралією, чинили тиск на рубль. Нафта марки Brent, глобальний орієнтир для основного експорту Росії, зросла на 0,8% до $79,7 за барель, але цього місяця вона торгується на найнижчому рівні за весь рік.
- Рубль майже не відреагував на те, що російський центральний банк у пʼятницю залишив ключову відсоткову ставку на рівні 7,5%.
- Водночас російські фондові індекси впали. «Сьогодні вранці російські акції відкриються слабше, оскільки інвестори перетравлюють останні санкції у поєднанні зі статичними цінами на сировину та відсутністю внутрішніх каталізаторів», – сказав стратег Альфа-банку з акцій Джон Уолш.
- Доларовий індекс РТС знизився на 5,4% до 982,8 пункта, що є більш ніж двомісячним мінімумом. Рублевий індекс Московської біржі знизився на 0,6% і склав 2119,6 пункта.
Контекст
Країни Європейського Союзу, які десятиліттями були основними покупцями російської нафти, з 5 грудня припинили закуповувати її в морських портах через запроваджене блоком ембарго.
Країни «Великої сімки», Австралія та 27 країн ЄС також запровадили обмеження цін на російську нафту в обсязі $60 за барель.
Видобуток нафти в Росії виріс напередодні ембарго та цінових обмежень. Утім, джерела повідомили Reuters, що видобуток нафти в Росії може впасти на 500 000 – 1 млн барелів на добу на початку 2023 року після заборони ЄС.
Доходи РФ від продажу нафти впали в листопаді до другого найнижчого рівня цього року, оскільки зростання експорту не змогло компенсувати збільшення знижок на барелі в країні, пише Bloomberg із посиланням на дані Міжнародного енергетичного агентства.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.